Los Angeles 2028: MKOL rozpoczyna realizację zobowiązań finansowych

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOL) rozpoczął realizację zobowiązań finansowych wobec organizatorów igrzysk olimpijskich w Los Angeles, które odbędą się w 2028 r. W pierwszej transzy komitet organizacyjny tej imprezy otrzymał 9 milionów dolarów.

W opublikowanej w lipcu umowie ustalono, że począwszy od 1 stycznia 2018 r. na rzecz komitetu organizacyjnego igrzysk w Los Angeles będą napływać spore kwoty pieniężne. Dokument ten zobowiązuje MKOL do przekazania blisko 900 milionów dolarów, które zostaną uzyskane dzięki umowom transmisyjnych. Pierwsze 180 milionów dolarów zostanie przekazanych w ciągu pięciu lat, aby wesprzeć projekty społeczne. Umowa pomiędzy MKOL-em, a komitetem „LA 2028” pozwala organizatorom igrzysk olimpijskich na wydanie maksymalnie 160 milionów dolarów w celu wsparcia projektów związanych z  rozwojem młodzieży i zajęć sportowych w tym kalifornijskim mieście.

Oczekuje się, że MKOL uzyska prawie 5 miliarda dolarów dzięki sprzedaży praw do transmisji w bieżącym cyklu olimpijskim (2017 r. – 2020 r.).  Co ciekawe uzgodniono już także umowę dotyczącą transmisji na terytorium Stanów Zjednoczonych w latach 2021 – 2032, która opiewa na kwotę 7,7 miliarda dolarów.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password