LPK w Tchaikovskym – Polacy w stałym składzie

Już w najbliższy weekend, na pachnącej nowością skoczni HS140 w Chaikovskym, odbędą się kolejne zawody z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego. Sztab trenerski nie zdecydował się na zmianę składu, dlatego do Rosji polecą ci sami zawodnicy, którzy startowali w Lillehammer: Łukasz Rutkowski, Olek Zniszczoł, Grzegorz i Krzysztof Miętus, Krzysztof Biegun, Andrzej Zapotoczny i Jan Ziobro.

Dla skoczni będzie to inauguracja zawodów międzynarodowych, jednak „chrzest bojowy” ma już za sobą. Niedawno odbyły się na niej Mistrzostwa Rosji Juniorów, osobno chłopców i dziewcząt, oraz otwarty konkurs skoków, wygrany przez Egora Usacheva.

Nasi zawodnicy będą mieli okazję po raz pierwszy polatać w Chaikovskym w piątek, o 6 rano czasu polskiego, na oficjalnych treningach. Inny nowy obiekt, skocznia olimpijska w Sochi, nie była dla nich zbyt szczęśliwa. W lipcowych zawodach LPK, spośród startujących i tym razem skoczków, najlepiej wypadli Grzegorz Miętus, plasujący się na 18 pozycji, oraz Aleksander Zniszczoł, 22 w drugim konkursie.

Prognozy pogody dla tego rejonu Rosji przewidują lekkie podmuchy (do 4m/s) oraz delikatne opady w sobotę i niedzielę – tym razem warunki nie powinny przeszkadzać zawodnikom i powodować dużych dysproporcji w wynikach.

Program:

Piątek, 14.09.
6:00 – Trening I
11:00 – Trening II

Sobota, 15.09.
6:00 – Seria próbna
7:00 – I seria konkursowa

Niedziela, 16.09.
6:00 – Seria próbna
7:00 – I seria konkursowa

Źródło: Berkutschi.com

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password