Łucznictwo – el. YOG: Polacy bez awansu

Piątek w Rosario był dniem wolnym od rywalizacji w juniorskich mistrzostwach świata. Nie oznacza to jednak, że dzień ten był wolny od łucznictwa. Na argentyńskich torach  odbyły się zawody o awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie młodzieży. Niestety żadna z rozdanych tam 32. przepustek nie padła łupem Polaków…

Runda eliminacyjna panów dała nam nadzieję na wywalczenie awansu do igrzysk w Buenos Aires. Andrzej Neścior był w kwalifikacjach 9., a Filip Łazowski 18. Obydwaj Polacy rozpoczęli rywalizację w rundzie drugiej, która była jednocześnie ostatnią dla Łazowskiego. Polak musiał uznać wyższość Meksykanina Caleba Javiera Urbina Zapaty (2:6). Lepiej poszło Andrzejowi Neściorowi, który w tej fazie pokonał 6:2 Mołdawianina Cezara Budeci. W trzeciej rundzie Polak znalazł pogromcę w postaci Lankijczyka Suse Hewage Thisaru Disnaka (4:6).  Zarówno Zapata jak i Disnaka zapewnili swoim krajom przepustki do Buenos Aires.

O promocję na przyszłoroczne YOG dla Polski walczyła dziś także Weronika Święcka. Wszelkie nadzieje na awans rozprysły już w pierwszym pojedynku z Iranką Sogand Rahmani. Polka przegrała z Azjatką 0:6.

Kolejną a zarazem ostatnią szansą na wywalczenie biletu do Buenos Aires będą kwalifikacje europejskie, gdzie przyznane zostaną po trzy przepustki w kategorii kobiet i mężczyzn. Nie jest jeszcze znana data ani miejsce rozegrania tych zawodów. Każdy kraj może wystawić w Buenos Aires maksymalnie jednego zawodnika. W dotychczasowych dwóch edycjach igrzysk olimpijskich młodzieży reprezentanci Polski zawsze byli obecni zarówno w turnieju kobiet jak i mężczyzn.

Lista państw z kwalifikacją na Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2018

  K M
AUSTRALIA +
BRAZYLIA +
CHINY + +
ESTONIA +
FILIPINY +
FRANCJA +
HISZPANIA +
HOLANDIA +
IRAN +
JAPONIA + +
KAZACHSTAN +
KOLUMBIA +
KOREA POŁUDNIOWA + +
MEKSYK + +
MOŁDAWIA +
NIEMCY +
ROSJA + +
SRI LANKA +
TAJWAN + +
TURCJA +
UKRAINA + +
USA + +
WIELKA BRYTANIA +
WŁOCHY +

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password