Łucznictwo – HME: Juniorka Maria Shkolna ze złotym medalem dla Polski

Włoch David Pasqualucci i Ukrainka Veronika Marchenko zostali halowymi mistrzami Europy w łucznictwie. Kibiców znad Wisły ucieszył natomiast złoty medal Marii Shkolnej wywalczony we francuskim Vittel. Polka została mistrzynią w kategorii łuków bloczkowych juniorek.

Startująca po raz pierwszy w barwach Polski Maria Shkolna swoją wysoką formę zasygnalizowała już w środę, kiedy odniosła triumf w eliminacjach. W drodze do finału wyższość urodzonej we Lwowie zawodniczki musiały uznać Rosjanka Elizaveta Knyazeva (145:142) oraz Estonki  Paas Meeri-Marita (146:140) i Lisell Jaatma (148:140). W rozegranym dzisiaj pojedynku o złoty medal dziewiętnastolatka pokonała Rosjankę Barimę Aiurzanaevą (143:138).

Wywalczony dzisiaj medal był kolejnym sukcesem w karierze Marii Shkolnej. Wcześniej jeszcze w barwach Ukrainy zdobyła tytuł min: drużynowej mistrzyni świata.

Drugi na tych mistrzostwach, a pierwszy indywidualny złoty medal w kategorii łuków refleksyjnych zdobył Włoch David Pasqualucci, który w finale pokonał Mołdawianina Dana Olaru 6:2. U pań triumfowała Ukrainka Weronika Marchenko pewnie pokonując Rosjankę Evgenię Timofeevą 6:0.

W gronie juniorów najlepsi okazali się Turek Erdal Meric Dal i Włoszka Tatiana Andreoli. Z kolei w kategorii łuków bloczkowych seniorów złote medale powędrowały do Włocha Jacopo Polidori i Rosjanki Aleksandry Savenkovej.