Łucznictwo – HME: Polki w finale turnieju drużynowego

Łucznicza reprezentacja Polski kobiet w składzie Karolina Farasiewicz, Natalia Leśniak i Wioleta Myszor awansowała do finału rozgrywanych w francuskim Vittel Halowych Mistrzostw Europy. O złoty medal Polki powalczą z drużyną gospodyń.

Początek rywalizacji drużynowej kobiet nie zwiastował najwyższej formy reprezentacji Polski. Polki w rundzie kwalifikacyjnej zaprezentowały się przeciętnie i zajęły czwarte miejsce w gronie sześciu startujących zespołów. Zwyciężyły Rosjanki przed Ukrainkami i Francuzkami.

Rywalkami Polek w ćwierćfinale były Gruzinki, które  jednak nie sprawiły Polkom żadnych problemów. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem 6:0 (56:58, 54:56, 55:56). Dużo cięższa przeprawa czekała naszą reprezentację w półfinale, gdzie Biało-Czerwone trafiły na zwyciężczynie eliminacji – Rosjanki. Aż trzy z czterech setów zakończyły się remisami, a o zwycięstwie przesądziła druga partia. Ostatecznie Polki wygrały 5:3 (56:56, 58:59, 57:57, 59:59).

W meczu o złotym medal Biało-Czerwone zmierzą się z reprezentacją Francji. Gospodynie turnieju w ćwierćfinale pokonały Turczynki 6:2, a w półfinale Ukrainki 6:0. Pojedynek o złoto rozpocznie się jutro o godzinie 16:05. Chwilę wcześniej o brąz zmierzą się Rosjanki i Ukrainki.

Reprezentacja Rosji i Ukrainy powalczy także o brązowy medal w turnieju mężczyzn. W finale zmierzą się Francuzi i Włosi. Polacy w Vittel nie startowali.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password