Łucznictwo – HME: Polki ze złotymi medalami w drużynie!

Karalina Farasiewicz, Natalia Leśniak i Wioleta Myszor pokonały reprezentację Francji 6:2 w finale halowych mistrzostw Europy i z francuskiego Vittel wrócą ze złotymi medalami!

Polki już w pierwszym secie pokazały, że nie pozwolą Francuzkom na łatwe zwycięstwo. W sześciu strzałach zdobyły 58 punktów, na co Francuzki odpowiedziały tylko 54 punktami. Druga partia była bardziej wyrównana i zakończyła się rezultatem 57:54 dla Biało-Czerwonych. Trzeci set to popis Francuzek. Zawodniczki znad Loary trafiły pięć dziesiątek w sześciu próbach i pokonały Polki 59:56. Czwarta partia zakończyła się triumfem naszej reprezentacji 56:54 i pozwoliła Karolinie Farasiewicz, Natalii Leśniak i Wioletcie Myszor świętować końcowy sukces.

W meczu o brąz Ukrainki pokonały Rosjanki 6:0.

Złoty medal jest drugim w historii krążkiem Polskiej drużyny kobiet na halowych mistrzostwach Europy. Po raz pierwszy i ostatni tytuł ten trafił nad Wisłę w 2000 roku podczas Halowych Mistrzostw Europy w Spale.

Niestety nie udało się wywalczyć medali polskim juniorom. Najpierw wyższość Brytyjskiej ekipy musiały uznać juniorki w składzie Magdalena Śmiałkowska, Anna Tobolewska i Sylwia Zyzańska. Mecz zakończył się wynikiem 6:0 (57:52, 57:54, 57:52). Potem juniorzy Oskar Kasprowski, Andrzej Neścior i Marek Szafran ulegli Rosjanom 6:2 (56:55, 58:57, 55:57, 58:55). Obydwie polskie drużyny zajęły ostatecznie miejsca czwarte.

Dzień w Vittel zakończył się finałami drużyn męskich. W finale Włosi pokonali gospodarzy 6:2, a w meczu o brąz Rosjanie nie dali szans Ukraińcom (5:1).