Łucznictwo – MŚ: Słaby występ Polaków w kwalifikacjach

Słaby początek rywalizacji na łuczniczych Mistrzostwach Świata w Meksyku zanotowali biało-czerwoni. W kwalifikacjach mężczyzn najwyżej, na 47. miejscu sklasyfikowany został Oskar Kasprowski.

Do Meksyku przyjechało trzech naszych zawodników – Kacper Sierakowski, Maciej Fałdziński oraz Oskar Kasprowski, którego powołanie wywołało niemałe kontrowersje. Nasz młody łucznik w ostatnich startach na krajowym podwórku prezentował dobrą formę, jednak kompletnie nie poradził sobie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Rosario, gdzie odpadł już w pierwszej rundzie. Wyjazd uzdolnionego juniora, na najważniejszą imprezę sezonu nie byłby może tak głośno komentowany, gdyby nie fakt, że w domu został m.in. lider reprezentacji, notujący zdecydowanie najlepsze wyniki wśród polskich łuczników, doświadczony Sławomir Napłoszek. Czwarty zawodnik Igrzysk Europejskich w Baku zamiast rywalizować o medale mistrzostw świata, musi walczyć z Polskim Związkiem Łuczniczym. Związek prowadzi bowiem wobec aktualnego mistrza Polski postępowanie dyscyplinarne, w sprawie rzekomego obrażania Prezesa Zarządu PZŁucz przez Napłoszka.

Wracając do zmagań w Meksyku. W kwalifikacjach mężczyzn Kasprowski zaskoczył i spisał się najlepiej z trójki biało-czerwonych. Polak na półmetku strzelań był 32., ale słabsza druga połowa sprawiła, że zawodnik Łucznika Żywiec ukończył kwalifikacje na 47. miejscu z wynikiem 646 pkt. Dalej, bo na 63. lokacie sklasyfikowany został Kacper Sierakowski (637 pkt), natomiast odległe, 109. miejsce zajął Maciej Fałdziński (609 pkt). Ten ostatni nie zakwalifikował się tym samym do głównej drabinki zawodów.

Słabe lokaty w klasyfikacji indywidualnej, złożyły się także na nienajlepszy rezultat w drużynie. Polacy w sumie wystrzelali wynik 1892 pkt i zajęli 24. miejsce. Ta lokata nie dała biało-czerwonym awansu do fazy pucharowej.