Łucznictwo – MŚJ: Juniorki blisko medalu

Bardzo blisko medalu łuczniczych Mistrzostw Świata Juniorów w Rosario były dziś polskie łuczniczki. Ostatecznie Sylwia Zyzańska, Marlena Kocaj i Anna Tobolewska w pojedynku o brąz przegrały z Tajwanem 2:6. 

Obie drużyny juniorów w kwalifikacjach spisały się dość słabo, przez co już w pierwszych rundach trafiały na zdecydowanie wyżej notowanych rywali. Panowie w składzie Marek Szafran, Oskar Kasprowski i Kamil Siczek bardzo dzielnie radzili sobie w starciu z Chińczykami, ale ostatecznie po dogrywce ulegli rywalom 4:5 (19:20 w dogrywce).

Zdecydowanie lepiej zaprezentowały się nasze panie. Sylwia Zyzańska, Marlena Kocaj i Anna Tobolewska w pierwszej potyczce wygrały z turniejową „czwórką” – Turczynkami 6:2. Równie miłą niespodziankę sprawiły Polki w kolejnej rundzie, w której 5:3 pokonały Hiszpanki i awansowały tym samym do półfinału. W nim miały szansę na pokonanie Włoszek, ale nieudane końcówki setów (strzały w jedynki i dwójki), sprawiły, że pojedynek zakończył się wynikiem 6:0 dla rywalek, a biało-czerwone zostały oddelegowane do walki o brąz z Tajwankami. Nasze łuczniczki mecz rozpoczęły dobrze, wygrywając pierwszego seta 50:47, jednak kolejne trzy padły już łupem Azjatek i to rywalki mogły cieszyć się z brązowych medali.

W pierwszej rundzie odpadła drużyna kadetów. Kamil Bem, Filip Łazowski i Andrzej Nieścior zawody rozpoczęli od starcia z Tajwańczykami i pomimo ambitnej walki polegli z rywalami po dogrywce 5:4. W rywalizacji pań nie oglądaliśmy polskiej drużyny.


W porannej sesji rozegrano także pierwsze mecze indywidualne. Wśród juniorów Kamil Siczek przegrał w pierwszej rundzie z Amerykaninem Joony Kimem 2:6, podobnie jak Oskar Kasprowski, który 0:6 uległ Amierulowi Muhamadowi z Malezji. Dalej walczyć będzie tylko Marek Szafran, który w pierwszej rundzie miał wolny los, a w drugiej 6:0 wygrał z Czechem Matejem Jechem.

Szansę na medal zachowała także tylko jedna juniorka z Polski. Sylwia Zyzańska strzelania rozpoczęła od drugiej rundy, w której 7:1 wygrała z Meghan Collins z USA. Anna Tobolewska, która nie musiała walczyć w pierwszej rundzie, w drugiej po dogrywce przegrała z Yun-Fei Ku z Tajwanu (6:5, X:6 w dogrywce). Marlena Kocaj zawody pucharowe rozpoczęła od triumfu 6:0 nad Ellą Byrne z Australii, ale w kolejnej potyczce poległa 2:6 z Chih-Yu Lin z Tajwanu.

Jedyna polska kadetka rywalizująca w Rosario – Weronika Świecka już w pierwszym spotkaniu przegrała 4:6 z Chilijką Paolą Villalobos. Podobny los spotkał rywalizujących w tej samej kategorii wiekowej Kamila Bema (0:6 z Turkiem Berkimem Ulasem), zaś Filip Łazowski 1:7 uległ Jorge Vera z Ekwadoru. Zdecydowanie lepiej zaprezentował się Andrzej Nieścior, który po pokonaniu Fuada Allahwerdijewa z Azerbejdżanu (6:0) i Disnaki Thisaru ze Sri Lanki (6:2) zameldował się już w trzeciej rundzie.

Mateusz Górecki2043 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password