Łucznictwo – MŚJ: Zyzańska nieźle w kwalifikacjach

Dziś w argentyńskim Rosario rozpoczęły się łucznicze Mistrzostwa Świata juniorów i kadetów, W kwalifikacjach nieźle zaprezentowała się Sylwia Zyzańska, która była 14. 

Zyzańska prezentowała ostatnio wysoką formę i do Rosario przyjechała powalczyć o najwyższe miejsce spośród całej naszej reprezentacji. Po kwalifikacjach ta teza wydaje się być bardzo prawdopodobna. Zyzańska miała nawet szansę na miejsce w czołowej dziesiątce, bowiem na półmetku strzelań była ósma. Niestety w drugiej części zaprezentowała się słabiej i ostatecznie zajęła 14. lokatę (639 pkt). Słabo zaprezentowały się pozostałe Polki – Anna Tobolewska była 48. (600 pkt), a Marlena Kocaj 54. (593 pkt). Wygrała Koreanka Kyoungeun Kim z wynikiem 661 pkt.

W kwalifikacjach juniorów Marek Szafran był 23. (640 pkt), Kamil Siczek 56. (620 pkt), a Oskar Kasprowski 68. (609 pkt). Wśród kadetów dobrze spisał się Andrzej Nieścior, który z wynikiem 658 pkt zajął 19. lokatę. Filip Łazowski był 35. (648 pkt), a Kamil Bem 93. (603 pkt). Jedyna polska kadetka rywalizująca w Rosario – Weronika Świecka, zakończyła kwalifikacje na 44. miejscu (615 pkt).

Po kwalifikacjach drużynowych juniorzy i kadeci rozstawieni zostali z numerem 14., zaś juniorki uplasowały się o oczko wyżej. W konkurencji mikstów duet Szafran/Zyzańska był 11., zaś mikst Nieścior/Świecka zajął 19. pozycję i nie awansował do turnieju głównego.

Mateusz Górecki2043 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password