Łucznictwo – PE: Drużyny nie powalczą o podium

Żadnej z polskich drużyn nie udało się awansować do strefy medalowej drugich w tym sezonie zawodów łuczniczego Pucharu Europy. Zawody odbywają się w Bukareszcie.

Rozstawieni z siódemką Polacy w składzie Maciej Fałdziński, Paweł Marzec i Oskar Kasprowski zawody rozpoczęli od spotkania z Bułgarami, które wygrali bardzo pewnie, 6:2. W kolejnej rundzie rywalami naszych łuczników byli natomiast Rosjanie. Biało-czerwoni walczyli z rywalami bardzo dzielnie, ale ostatecznie przegrali 3:5, odpadając tym samym na etapie ćwierćfinałów.

Jeszcze słabiej poszło naszym paniom. Sylwia Zyzańska, Natalia Leśniak i Karolina Farasiewicz po kwalifikacjach uzyskały piąty numer rozstawienia i w pierwszej rundzie zmierzyły się z Rosjankami. Był to niestety jednostronny pojedynek, który gładko, 6:0, wygrały łuczniczki Sbornej.

O miejsce na podium nie pokusił się także nasz mikst. Sylwia Zyzańska i Paweł Marzec już w pierwszej rundzie 2:6 ulegli Włochom – Guendalinie Sartori i Amedeo Tonellemu.

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password