Łucznictwo – PE: Leśniak powalczy o brąz

Natalia Leśniak powalczy o brązowy medal rozgrywanych w Bukareszcie zawodów łuczniczego Pucharu Europy. Pozostali reprezentanci Polski odpadli przed strefą medalową.

Natalia Leśniak

Leśniak w kwalifikacjach zaprezentowała się dość przeciętnie, ale w turnieju głównym radziła sobie już znacznie lepiej. Polka zawody rozpoczęła od zwycięstwa 6:2 nad Estonką Anneli Preimann, a w kolejnej rundzie w takim samym stosunku pokonała koleżankę z kadry, Sylwię Zyzańską. Rady wicemistrzyni Europy z 2014 roku nie dały także Ukrainki – Daria Pawliczenko (6:2) oraz rozstawiona z dwójką Anastazja Pawłowa (6:0). Passa Leśniak zakończyła się niestety w półfinale. Lepsza od naszej łuczniczki okazała się Rosjanka Władysława Szegołkowa (1:7). Polkę będzie teraz czekać pojedynek o brązowy medal z Ukrainką Weroniką Marczenko, która w swoim półfinale uległa Włoszce Claudii Mandii 4:6. Wcześniej z rywalizacją pożegnały się pozostałe biało-czerwone.

Bliski miejsca na podium w zmaganiach mężczyzn był Maciej Fałdziński. Triumfator pierwszych w tym sezonie zawodów Pucharu Europy w Legnicy, zmagania rozpoczął od zwycięstwa 7:1 nad Rumunem Mykhailo Kostashem oraz triumfatorem kwalifikacji, Ukraińcem Markijanem Iwaszko 6:5. Warto podkreślić, że ten pojedynek w regulaminowym czasie zakończył się remisem, a w dogrywce obaj zawodnicy strzelili w maksymalnie punktowane pole. Strzała Polaka utkwiła jednak w samym środku tarczy i to nasz zawodnik mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Na kursie kolizyjnym Fałdzińskiego znalazł się także Paweł Marzec, który wcześniej wyeliminował Rumuna Cosmina Frai (7:1) i Rosjanina Aleksieja Krzywołapa (6:4). W polsko-polskim pojedynku lepszy, 6:4, okazał się Fałdziński i to on awansował do ćwierćfinału zawodów. Tam tak pięknie już nie było – porażka 4:6 z Ukraińcem Sergijem Makarewiczem oznaczała odpadnięcie z turnieju tuż przed strefą medalową. We wcześniejszych fazach przegrali Sławomir Michalak i Oskar Kasprowski.

Wyniki:
1/24
Anna Tobolewska – Anete Kreicberga (Łotwa) 6:4
Milena Barakońska – Beatrice Miklos (Rumunia) 4:6
Magdalena Śmiałkowska – Milena Gatco (Mołdawia) 5:6 d. 8:9
Marlena Kocaj – Ilinca Fecioru (Rumunia) 7:1
Natalia Leśniak – Anneli Preimann (Estonia) 6:2
Karolina Farasiewicz – wolny los
Sylwia Zyzańska – wolny los

Maciej Fałdziński – Mykhailo Kostash (Rumunia) 7:1
Paweł Marzec – Cosmin Frai (Rumunia) 7:1
Sławomir Michalak – Vladimir Hurban Jr. (Słowacja) 6:0
Oskar Kasprowski – Erdem Cydypow (Rosja) 2:6

1/16
Anna Tobolewska – Jelena Josipowa (Rosja) 2:6
Marlena Kocaj – Emelie Lacroix (Francja) 0:6
Natalia Leśniak – Sylwia Zyzańska 6:2
Karolina Farasiewicz – Reena Parnat (Estonia) 5:6 d. 7:8

Maciej Fałdziński – Markijan Iwaszko (Ukraina) 6:5 d. X:10
Paweł Marzec – Aleksiej Krzywołap (Rosja) 6:4
Sławomir Michalak – Bolot Cybżitow (Rosja) 1:7

1/8
Natalia Leśniak – Daria Pawliczenko (Ukraina) 6:2

Maciej Fałdziński – Paweł Marzec 6:4

1/4
Natalia Leśniak – Anastazja Pawłowa 6:0

Maciej Fałdziński – Sergij Makarewicz (Ukraina) 4:6

1/2
Natalia Leśniak – Władysława Szegołkowa (Rosja) 1:7

Mateusz Górecki2043 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password