Łucznictwo – PE: Leśniak trzecia w Bukareszcie

Natalia Leśniak zajęła trzecie miejsce w zawodach łuczniczego Pucharu Europy w rumuńskim Bukareszcie. W meczu o brąz Polka 6:2 pokonała Ukrainkę Weronikę Marczenko.

O drodze Natalii Leśniak do małego finału Pucharu Europy pisaliśmy już wcześniej, TUTAJ. W pojedynku o brąz nasza reprezentantka zmierzyła się z mocną Weroniką Marczenko. Ukrainka to stały punkt drużyny narodowej, która w minionych latach zdobywała m.in. mistrzostwo Europy, halowe mistrzostwo świata czy brąz Igrzysk Europejskich. Nie należy jednak zapominać, że łuczniczka z Lwowa w ostatnim czasie odnosi coraz więcej sukcesów indywidualnych – jest m.in. aktualną mistrzynią Europy zarówno na torach otwartych, jak i w hali.

Leśniak czekało zatem niezwykle trudne zadanie. Nasza wicemistrzyni Europy z 2014 mecz  rozpoczęła od porażki 24:26 z pierwszym endzie. W kolejnych rundach szala zwycięstwa przechylała się jednak na korzyść naszej łuczniczki. Zwycięstwa w kolejnych endach 26:23, 26:24 i 25:23 dały Polce zwycięstwo 6:2 w całym spotkaniu i miejsce na podium Pucharu Europy w Bukareszcie.

W finale Rosjanka Władysława Szegołkoowa 6:4 pokonała Włoszkę Claudię Mandię. W finale panów Rosjanin Bolot Cybżitow po dogrywce wygrał z Ukraińcem Segijem Makarewiczem. Na najwyższym stopniu podium stanęły także kobieca reprezentacja Francji, męska drużyna Holandii oraz rosyjski mikst Jelena Osipowa/Galsan Bazarżapow.

Sukces świętowali także nasi bloczkowcy. Mikst Maria Szkolna/Łukasz Przybylski przegrał co prawda w finale 146:150 z Włochami Anastasia Anastasio/Alberto Simonelli, ale i tak mógł cieszyć się ze srebrnego medalu.