Łucznictwo – PE: Zyzańska najlepsza w Porecu!

Sylwia Zyzańska wygrała rozgrywane w Porecu zawody II rundy Pucharu Europy Juniorów w łucznictwie. W finale nasza zawodniczka pokonała Byrtyjkę Bryony Pitman 6:2. 

Zyzańska, rozstawiona po kwalifikacjach z numerem czwartym, najtrudniejszy bój musiała stoczyć już na początku swojej drogi do finału. Polka po bardzo zaciętym spotkaniu pokonała bowiem niewygodną Rosjankę Balżin Dorżjewą 6:5 i 6*:6 w dogrywce. W kolejnych rundach Zyzańska uporała się kolejno z Turczynką Gulnaz Coskun (6:0), Rosjanką Swietłaną Gombojewą (7:1) i Solomiją Hnyp z Ukrainy (6:4). Większego oporu nie stawiła także Brytyjka Bryony Pitman, którą w finale biało-czerwona pokonała 6:2. Pozostałe reprezentantki Polski – Marlena Kocaj, Gloria Juszczuk i Anna Tobolewska odpadły na etapie 1/16 finału.

Dobrych rezultatów nie doczekaliśmy się w zmaganiach juniorów. Kamil Siczek odpadł już w 1/24 finału, natomiast rundę później swoją przygodę z zawodami zakończyli Marek Szafran i Mateusz Ogrodowczyk.

Z grona trzech naszych kadetek najlepiej zaprezentowała się Weronika Świecka, która po zwycięstwie nad Białorusinką Darią Pugacz 6:5 i 9:7, w 1/16 uległa innej zawodniczce tego kraju, Karynie Kazłowskajej 2:6. Rundę wcześniej odpadły Melania Wyka i Karolina Jurasz.

Bez sukcesów startowały w Porecu nasze drużyny. Juniorki w ćwierćfinale 1:6 uległy Rosjankom, natomiast juniorzy w pierwszej rundzie 3:5 przegrali z Turkami. Mikst Szafran/Zyzańska w ćwierćfinale uległ Włochom, zaś kadetki w pierwszej rundzie nie poradziły sobie z Greczynkami.

Mateusz Górecki2045 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password