Łucznictwo – PŚ: Alicja Marin za silna dla Sylwii Zyzańskiej

Porażką 6:2 zakończył się pojedynek Sylwii Zyzańskiej w trzeciej rundzie łuczniczego Pucharu Świata. Był to ostatni polski akcent tej imprezy.

Pojedynek Polki z Hiszpanką Alicją Marin rozpoczął się od dwóch bardzo wyrównanych endów. Pierwszy z nich zakończył się remisem 27:27, z kolei drugi 26:26. Trzeci end był nieco słabszy w wykonaniu Sylwii Zyzańskiej, bo Polka ustrzeliła zaledwie 23 oczka. Hiszpanka odpowiedziała 26. trafieniami i zdobyła dwa punkty. Ostatni end niestety również trafił do zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego. Mecz zakończył się porażką Polki 2:6 (27:27, 26:26, 23:26, 26:28) i skutkował odpadnięciem z turnieju.

20-to latka z Hiszpanii z powodzeniem kontynuowała turniej i jest jedyną Europejką w strefie medalowej. W meczu o brąz zmierzy się z Koreanką Choi Misun. O złoto powalczą rodaczka Misun Chang Hye Jin z Tajwanką Tan Ya Ting.

W pojedynek o zwycięstwo w turnieju mężczyzn staną w szranki mistrzowie olimpijscy z Korei Południowej: Kim Woojin i Im Dong Hyun. Tajwańczyk Wei Chun Heng zmierzy się o trzecie miejsce z niespodzianką turnieju – 19-toletnim Brazylijczykiem Marcusem D’Almeidą.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password