Łucznictwo – PŚ: Dobra postawa Sierakowskiego w eliminacjach

Kacper Sierakowski zajął 16. miejsce w kwalifikacjach rozgrywanych w Berlinie zawodach łuczniczego Pucharu Świata. Nieco gorzej zaprezentowali się pozostali nasi reprezentanci.

Kacper Sierakowski w eliminacjach ustrzelił 665 punktów co okazało się być lepszym wynikiem min. od takich zawodników jak Francuz Jean-Charles Valladont czy Włoch Mauro Nespoli. Na 66. lokacie sklasyfikowany został drugi z Polaków Marek Szafran (640 pkt), 77. był Oskar Kasprowski (634 pkt), a 104. ostatni  z Biało-Czerwonych Maciej Faldziński (620 pkt). Zwycięzcą został mistrz olimpijski z Londynu Koreańczyk Kim Woojin (695 pkt).

Rywale Polaków w pierwszej rundzie:

Kacper Sierakowski (16) – Simon Kaufmann (97, Szwajcaria)

Maciej Faldziński (104) – Arsalan Baldanov (9, Rosja)

Oskar Kasprowski (77) – Artem Makhnenko (36, Rosja)

Marek Szafran (66) – Alexander Liahushev (47, Białoruś)

Niestety Polakom nie udało się zakwalifikować do turnieju drużynowego, w którym zobaczymy najlepsze 16 ekip eliminacji. Biało-Czerwoni zajęli pechowe 17. miejsce…

W kwalifikacjach zawodów kobiet najlepsza okazała się Sylwia Zyzańska, która z wynikiem 626 pkt zajęła 43. miejsce. Dziesięć pozycji niżej (53) uplasowała się Milena Barakońska (615 pkt). Natalia Leśniak była 65. (589 pkt), a Wioleta Myszor 66. (585 pkt.). Najlepsza w eliminacjach okazała się Koreanka Choi Misun (682 pkt).

Rywale Polek w pierwszej rundzie:

Natalia Leśniak (65) – Nakamura Miki (48, Japonia)

Milena Barakońska (53) – Gulnaz Coskun (60, Turcja)

Wioleta Myszor (66) – Ariel Gibilaro (47, USA)

Sylwia Zyzańska (43) – Ozay Gasimova (70, Azerbejdżan)

W turnieju drużynowym Polki (14) zmierzą się z Niemkami (3).

Zaraz po kwalifikacjach zostały rozegrane zawody mikstów. Polacy w składzie Kacper Sierakowski i Sylwia Zyzańska musieli już w pierwszej rundzie uznać wyższość rywali. Para z Indii pokonała nasz duet 6:0 (39:35, 36:34, 38:36) i to zawodnicy z Azji awansowali do kolejnej rundy. O złoto w finale zmierzą się Koreańczycy i Japończycy. O brąz powalczą z kolei Amerykanie i Turcy.

O dobry rezultat w Berlinie walczy także para naszych łuczników bloczkowych. Łukasz Przybylski był 60. w eliminacjach do turnieju mężczyzn co zestawiło go w pierwszej rundzie z Austriakiem Andreasem Schneeweissem (53). Nieco lepiej bo na 35. miejscu sklasyfikowana została Maria Szkolna, co z kolei zaowocowało wolnym losem w pierwszej rundzie. W fazie drugiej na Polkę czeka Rosjanka Viktoria Balzhanova (30). Wyniki naszych łuczników bloczkowych pozwoliły zająć dopiero 19. pozycję w klasyfikacji mikstów i skutkowało odpadnięciem z turnieju.