Łucznictwo – PŚ: Koreańska dominacja w Salt Lake City

Reprezentanci Korei Południowej po nieobecności w Antalyi z przytupem powrócili do rywalizacji w łuczniczym Pucharze Świata. W amerykańskim Salt Lake City triumfowali w czterech z pięciu konkurencji łuków klasycznych.

Przedstawiciel Korei Południowej Im Dong Hyun po zaciętym pojedynku zwyciężył swojego rodaka Kim Woojina 6:5 w finale łuczniczego Pucharu Świata w Salt Lake City. Im do sukcesu potrzebował dogrywki, w której to trafił dziesiątkę, przy dziewiątce rywala. Na najniższym stopniu podium stanął Wei Chun-Heng z Tajwanu, który w meczu o brąz pokonał Brazylijczyka Marcusa D’Almeidę 6:2.

Dwie Koreanki stanęły na podium także w konkursie kobiet. Chang Hye Jin w finale nie dała szans Tajwance Tan Ya-Ting i pojedynek zakończył się rezultatem 7:1. Brązowy medal przypadł kolejnej zawodniczce z Półwyspu Koreańskiego Choi Misun, która rozprawiła się z pogromczynią Sylwii Zyzańskiej Hiszpanką Alicją Marin.

Sensacyjnie zakończył się konkurs drużyn męskich, gdzie triumfowała reprezentacja Rosji. Pogromcy faworyzowanych Koreańczyków z południa w finale pokonali również wyżej rozstawionych Tajwańczyków 5:1. Brąz przypadł Malezyjczykom, którzy zwyciężyli Meksykanów 6:2. W zawodach pań najlepsze okazały się Koreanki po zwycięstwie w finale nad Chinkami 6:0. W meczu o brąz Tajwanki pokonały Meksykanki 5:1. Koreańczycy wygrali także turniej miksta w finale pokonując Meksyk 5:4 (w dogrywce 20:18).

W kategorii łuków bloczkowych najlepsi okazali się Holender Mike Schloesser i Hiszpanka Andrea Marcos. Konkursy drużynowe padły łupem Korei Południowej, a mikst to z kolei triumf Kolumbii.

Następny konkurs Pucharu Świata zaplanowany jest od 8 do 13 sierpnia w Berlinie.