Łucznictwo – PŚ: Polki bez błysku w kwalifikacjach

W rozgrywanym w Amerykańskim Salt Lake City Pucharze Świata w łucznictwie po raz pierwszy w tym sezonie o dobry wynik walczą reprezentantki Polski. Rywalizację rozpoczęły dość przeciętnie, bo najlepsza z Biało-Czerwonych, Sylwia Zyzańska, zajęła 39. miejsce w kwalifikacjach.

Sylwia Zyzańska w eliminacjach zdobyła łącznie 618 punktów. 13. punktów  mniej i 10. pozycji niżej sklasyfikowana została Natalia Leśniak. Kolejna z Polek, Wioleta Myszor, była 55 (595 punktów). Najsłabiej z kadry spisała się Karolina Farasiewicz, która z 589. punktami zdołała wyprzedzić zaledwie sześć zawodniczek i zajęła 62 miejsce.

W pierwszej rundzie Polki zmierzą się w następujących pojedynkach:

Natalia Leśniak (49) – Nguyen Ngoc Thuy Vy (Wietnam) (64)

Marie Horackova (Czechy) (51) – Karolina Farasiewicz (62)

Wioleta Myszor (55) – Gabriela Santoyo Vezga (Kolumbia) (58)

Sylwia Zyzańska (39) do rywalizacji przystąpi od rundy drugiej, gdzie czeka na nią Florencia Leithold (26) z Argentyny.

Strzelanie w eliminacjach dało Polkom dopiero czternastą lokatę w klasyfikacji drużynowej eliminacji (1818 punktów). Sprawiło to, że w pierwszej rundzie turnieju przyjdzie im się zmierzyć z trzecimi w kwalifikacjach Meksykankami.

Do Salt Lake City nie pojechała męska reprezentacja Polski.

Rundę eliminacyjną całkowicie zdominowali Koreańczycy. Zwycięzcami zostali Im Dong Hyun wśród mężczyzn i Chang Hye Jin u kobiet. Równych sobie nie miały także tamtejsze drużyny, które z dużymi przewagami zajęły pierwsze miejsca.