Łucznictwo – PŚ: Sierakowski bez awansu do czwartej rundy

Na trzeciej rundzie zakończył swój występ w Berlinie Kacper Sierakowski. Pogromcą ostatniego naszego reprezentanta na niemieckich torach został Brytyjczyk Patrick Huston.

Kacper Sierakowski nie miał szans z bardzo dobrze dysponowanym dzisiaj Patrickiem Hustonem. Brytyjczyk podczas dzisiejszego pojedynku tylko trzykrotnie trafił w dziewiątkę, pozostałe jego strzały lądowały w środku tarczy. Spotkanie zakończyło się przegraną Polaka 0:6 (27:29, 27:28, 29:30). Kacper Sierakowski ostatecznie został sklasyfikowany na 17. miejscu.

Patrick Huston nie poszedł za ciosem i w kolejnej rundzie przegrał z Koreańczykiem Kim Woojinem. Mistrz olimpijski z Rio de Janeiro wygrał wszystkie dzisiejsze spotkania i w finale spotka się ze swoim rodakiem Jongho Kimem. O brąz zmierzą się Kanadyjczyk Crispin Duenas i Rosjanin Artem Makhnenko.

W zawodach pań do finału dotarły Meksykanka Alejandra Valencia i Koreanka Kang Chae Young. W pojedynku o trzecie miejsce zobaczymy sensacyjną pogromczynię faworyzowanej Choi Misun Ukrainkę Veronikę Marchenko oraz kolejną Koreankę Chang Hye Jin.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password