Łucznictwo – PŚ: Valladont i Perova zwyciężają w Antalyi

W tureckiej Antalyi rozegrane zostały drugie w tym sezonie zawody łuczniczego Pucharu Świata. Pod nieobecność reprezentacji Korei Południowej nad Bosforem triumfowali Francuz Jean-Charles Valladont i Rosjanka Ksenia Perova.

Francuz Valladont pewnie zwyciężył weekendowe zawody pokonując między innymi Włocha Davida Pasqualucciego w półfinale (6:0) oraz faworyta zawodów Amerykanina Brady Ellisona (6:2) w finale. Ci trzej zawodnicy stworzyli końcowe podium, gdyż w meczu o brązowy medal Pasqualucci pewnie zwyciężył kolejnego Francuza Thomasa Chiraulta (7:3). Warto wspomnieć, że w Turcji oprócz wspomnianych wyżej Koreańczyków nie zobaczyliśmy między innymi zwycięzcy z Szanghaju Holendra Steva Wijlera.

Wysoką formę w tym sezonie po raz kolejny udowodniła męska drużyna Kazachstanu. Zwycięzcy zawodów w Szanghaju i tym razem sprawili ogromną niespodziankę zajmując drugie miejsce i ustępując tylko reprezentacji Włoch w meczu finałowym (3:5). W pokonanym polu Kazachowie zostawili między innymi Francję. Trzecie miejsce zajęli Japończycy, którzy w meczu o brąz pokonali Niemców 5:1.

W rywalizacji kobiet po zaciętym pojedynku w finale triumfowała Rosjanka Ksenia Perova. O zwycięstwie nad Lin Shih-Chia z Tajwanu zadecydował złoty strzał. Mimo, że obydwie zawodniczki w decydującym momencie trafiły w dziewiątkę, to właśnie strzała reprezentantki Sbornej utkwiła bliżej środka tarczy. Trzecie miejsce przypadło kolejnej przedstawicielce Tajwanu Le Chien-Ying.

Do reprezentacji Tajwanu trafił również medal za zwycięstwo w konkursie mikstów. Miejsce na podium uzupełnili Francuzi i Hiszpanie.

Tajwańsko – rosyjski pojedynek przyszło nam oglądać także w finale drużyn kobiecych. Tym razem zdecydowanie lepsze okazały się Azjatki, które pokonały rywalki 6:0. Trzecie miejsce wywalczyły Japonki.

W Turcji zobaczyliśmy jedną Polkę Marię Shkolną. W rywalizacji łuków bloczkowych odpadła ona jednak już w drugiej rundzie ustępując Słowence Toji Ellison. Triumfatorką konkursu została Dunka Sarah Sonnichsen. W rywalizacji mężczyzn najlepszy był z kolei Chen Hsiang-Hsuan z Tajwanu. Zawody drużynowe to już popis Duńczyków i Dunek, którzy nie dali szans rywalom.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w dniach 20-25 czerwca w amerykańskim Salt Lake City.