Łucznictwo – Puchar Świata: Brady Ellison i Ki Bo-Bae zwycięzcami finału sezonu w Odense

Najlepsi łucznicy świata zjechali do duńskiego Odense, gdzie rozegrany został finał tegorocznego Pucharu Świata w tej dyscyplinie. Zwycięzcami zostali brązowi medaliści Igrzysk w Rio: Amerykanin Brady Ellison wśród panów i Koreanka Ki Bo-Bae w konkursie pań. 

Wśród mężczyzn reprezentant USA Brady Ellison w finale pokonał po dogrywce Holendra Sjefa Van Den Berga. Trzecie miejsce zajął dwukrotny mistrz olimpijski z Rio Ku Bon-Chan, który w meczu o brąz zwyciężył reprezentanta Tajwanu Wei Chun-Henga.

Rywalizację kobiet całkowicie zdominowały zawodniczki z Azji. Ki Bo Bae w wewnątrzkoreańskim finale pokonała 7-1 liderkę światowego rankingu Choi Misun. Brązowy medal podobnie jak u panów trafił na Tajwan. W meczu o trzecie miejsce Tan Ya-ting nie dała szans Chince Wu Jiaxin.

W zawodach mikstów Koreańczycy Ku Bonchan i Choi Misun pokonała duńską parę Maja Jager i Johan Weiss. Finał zakończył się wynikiem 5-1 dla Azjatów.

Do Odense przyjechało po osiem najlepszych zawodników i zawodniczek ubiegłego sezonu. Nie było wśród nich reprezentantów Polski.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password