Łyżwiarstwo figurowe – CS: Kaliszek i Spodyriew na 10. miejscu w Finlandii

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew zajęli 10. miejsce w zawodach Challenger Series w fińskim Espoo. Dla naszej pary tanecznej był to pierwszy w tym sezonie występ na zawodach międzynarodowych.

Toruński duet w tym sezonie prezentował się już podczas Zawodów Otwarcia Sezonu w Oświęcimiu. Tam jednak, z powodu odniesionej przez Natalię kontuzji (wstrząśnienie mózgu) para zmuszona była do opuszczenia kilku elementów w swoich programach.

Na tafli w Finlandii po raz pierwszy mogliśmy zatem zobaczyć nowe tańce polskiej pary w pełnej krasie. To co zwraca uwagę to świetne przygotowanie motoryczne podopiecznych Sylwii Nowak Trębackiej. Oba, dość dynamiczne programy Kaliszek i Spodyriew wykonują w dobrym tempie, co pozwala na uzyskanie efektu lekkości tańca. Widać także, że tegoroczne propozycje są niejako skrojone pod toruński duet, który świetnie prezentuje się zarówno w rytmach latynoamerykańskich (taniec krótki), jak i połączeniu foxtrota z quickstepem (taniec dowolny).

Technicznie oba programy pozostawiają jednak jeszcze sporo do życzenia. Szczególnie nisko w tańcach Kaliszek i Spodyriewa ocenione zostały twizzle i sekwencje kroków, które do tej pory były zawsze mocnymi punktami naszej pary. Zawodnicy klubu MKS Axel Toruń muszą także skrócić podnoszenie, za które w programie dowolnym otrzymali odjęcie punktu. Ostatecznie Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew rywalizację w Finlandia Trophy zakończyli na 10. pozycji z wynikiem 137,76 pkt. Triumfowali Francuzi Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron (188,25 pkt).

Naszych łyżwiarzy czeka teraz około dwutygodniowa przerwa, po której czeka ich podróż do Kanady i start w prestiżowych zawodach Skate Canada, zaliczanych do cyklu Grand Prix.

Wyniki:
1. Gabriella Papadakis/Guillaume Cizeron (Francja) 188,25 pkt
2. Alexandra Stepanowa/Iwan Bukin (Rosja) 166,88 pkt
3. Laurence Fournier Beaudry/Nikolaj Sorensen (Dania) 158,21 pkt
4. Carolane Soucisse/Shane Firus (Kanada) 154,60 pkt
5. Berina Popowa/Sergiej Mozgow (Rosja)152,28 pkt
6. Sara Hurtado/Kirył Chaliawin (Hiszpania) 144,66 pkt
7. Shiyue Wang/Xinyu Liu (Chiny) 143,05 pkt
8. Lorraine McNamara/Quinn Carpenter (USA) 141,78 pkt

10. Natalia Kaliszek/Maksym Spodyriew 137,76 pkt

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password