Łyżwiarstwo figurowe – CS: Plutowska i Flemin z najlepszym wynikiem w sezonie

Najlepszy wynik w sezonie i dziewiąte miejsce to dorobek Justyny Plutowskiej i Jeremie Flemina w zawodach Challenger Series w Mińsku. Rywalizację par tanecznych wygrali Włosi Anna Cappellini i Luca Lanotte. 

Plutowska i Flemin do Mińska przyjechali po niezbyt udanym starcie w zawodach Cup of Nice. Występ w stolicy Białorusi pokazał jednak, że przygotowania do najważniejszego startu w sezonie – Mistrzostw Europy w Moskwie idą w dobrym kierunku.

Nasi reprezentanci szczególnie udanie zaprezentowali się w programie dowolnym do rytmów latynoamerykańskich, za który uzyskali 52,39 pkt i o blisko 3,5 punktu poprawili rekord życiowy ustanowiony na zawodach Warsaw Cup w 2016 roku. Nieco słabiej podopieczni Barbary Fusar-Poli zaprezentowali się w tańcu dowolnym, ocenionym na 77,41 pkt. Plutowska i Flemin przed dalszą częścią sezonu muszą jeszcze popracować nad sekwencją twizzli i sekwencjami kroków, które mogą być źródłem jeszcze większej ilości punktów.

Plutowska i Flemin, reprezentujący barwy GKS Stoczniowca Gdańsk uplasowali się ostatecznie na dziewiątym miejscu z rekordem sezonu 129,80 pkt. Zawody wygrali Włosi – Anna Cappellini i Luca Lanotte.

W Mińsku startuje także nasz solista, Igor Rezniczenko. Po programie krótkim Polak jest 13. z wynikiem 58,88 pkt. Prowadzi Rosjanin, Sergiej Woronow (78,75 pkt).

Pary taneczne:
1. Anna Cappellini/Luca Lanotte (Włochy) 183,49 pkt
2. Tiffany Zagorski/Jonathan Guerreiro (Rosja) 169,81 pkt
3. Wiktoria Sinicyna/Nikita Kacałapow (Rosja) 165,30 pkt
4. Aleksandra Nazarowa/Maksym Nikitin (Ukraina) 156,21 pkt
5. Yura Min/Alexander Gamelin (Korea Południowa) 152,00 pkt

9. Justyna Plutowska/Jeremie Flemin 129,80 pkt

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password