Łyżwiarstwo figurowe – CS: Rekordowe otwarcie zawodów w Warszawie

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Na warszawskim Torwarze rozpoczęły się dziś zawody Warsaw Cup, zaliczane do cyklu Challenger Series. Dobrze wypadli reprezentanci Polski, którzy bili swoje rekordy życiowe i po pierwszym dniu zmagań zajmują wysokie lokaty. 

Embed from Getty Images

Tegoroczne zmagania w największych i najbardziej prestiżowych zawodach łyżwiarstwa figurowego rozgrywanych na polskiej ziemi, otworzyły tańce krótkie par tanecznych. Bardzo udanie zaprezentowali się w nich Justyna Plutowska i Jeremie Flemin. Podopieczni Barbary Fusar-Poli ze startu na start wyglądają na tafli coraz pewniej, co widać w bardzo dobrze wykonanych twizzlach i podnoszeniu krótkim. Zdecydowanie lepiej mogły wypaść wszystkie sekwencje kroków, zwłaszcza ta wykonywana w rozdzieleniu, oceniona tylko na poziom pierwszy. Mimo błędów Plutowska i Flemin uzyskali nowy rekord sezonu 54,68 pkt i uplasowali się na siódmej pozycji.

Niżej, na 13. lokacie sklasyfikowani są debiutujący w tym roku wśród seniorów Anastazja Polibina i Radosław Barszczak. Nasi zawodnicy mieli co prawda problem z poprawnym wykonaniem wszystkich zaplanowanych elementów, stąd zaledwie pierwsze poziomy za obie sekwencje kroków i twizzle, ale udało im się uzyskać wynik 41,26 pkt, co jest ich nowym rekordem życiowym. Prowadzą Rosjanie – Betina Popowa i Sergiej Mozgow (64,38 pkt).

Embed from Getty Images

Bardzo dobrze spisała się też Elżbieta Gabryszak. Najlepsza obecnie polska solistka nie ustrzegła się błędów, bowiem podparła potrójnego Salchowa i miała problemy z ustaniem podwójnego Axla, ale dzięki pięknie wyskakanej kombinacji 3T+2T i wysokim ocenom za elementy poza-skokowe uzyskała nowy rekord życiowy 47,07 pkt i wskoczyła na siódme miejsce.

Upadki przekreśliły nieco szanse pozostałych Polek na zajęcie wysokich miejsc. Oliwia Rzepiel po programie krótkim zajmuje 13. miejsce (39,75 pkt), nieznacznie, o zaledwie 0,2 pkt wyprzedzając Colette Coco Kaminski. Liderką po pierwszym dniu zmagań jest dwukrotna wicemistrzyni świata juniorek, Rosjanka Serafima Sarchanowicz (61,23 pkt).

W konkurencji par sportowych najlepszy program krótki zaprezentowali ubiegłoroczni triumfatorzy zmagań na Torwarze, Włosi Valentina Marchei/Ondrej Hotarek. Polacy nie startują.

Pary taneczne – taniec krótki:
1. Betina Popowa/Sergiej Mozgow (Rosja) 64,38 pkt
2. Lorraine Mcnamara/Quinn Carpenter (USA) 62,53 pkt
3. Aleksandra Nazarowa/Maksym Nikitin (Ukraina) 61,82 pkt
….
7. Justyna Plutowska/Jeremie Flemin 54,68 pkt
13. Anastazja Polibina/Radosław Barszczak 41,26 pkt

Solistki – program krótki:
1. Serafima Sarchanowicz (Rosja) 61,23 pkt
2. Stanisława Konstantynowa (Rosja) 59,84 pkt
3. Courtney Hicks (USA) 58,43 pkt

7. Elżbieta Gabryszak 47,07 pkt 
13. Oliwia Rzepiel 39,75 pkt
14. Colette Coco Kaminski 39,25 pkt

Pary sportowe – program krótki:
1. Valentina Marchei/Ondrej Hotarek 66,70 pkt
2. Minerva Fabienne Hase/Nolan Seegert (Niemcy) 59,92 pkt
3. Annika Hocke/Ruben Blommaert (Niemcy) 58,84 pkt

 

Mateusz Górecki2023 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password