Łyżwiarstwo figurowe – Cup of China: Debiut na piątkę!

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew na piątym miejscu zakończyli rywalizację w zawodach Cup of China, zaliczanych do prestiżowego cyklu Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym. Rywalizację wygrali Amerykanie Maia i Alex Shibutani.

kaliszek_spodyriev_fotobyirinatsimfer
fot. Irina Tsimfer

Nasi debiutanci w zawodach tak wysokiej rangi, po tańcu krótkim zajmowali piątą lokatę i uczciwie mówiąc mogli liczyć wyłącznie na utrzymanie tej pozycji. Straty punktowe do czołowej czwórki były bowiem zbyt duże, by odrobić je w drugiej części rywalizacji.

Program dowolny, inspirowany filmem „Dirty Dancing” udało się podopiecznym Sylwii Nowak-Trębackiej wykonać praktycznie bezbłędnie. Nasi łyżwiarze za praktycznie wszystkie elementy techniczne uzyskali najwyższe, czwarte poziomy. Wyjątek stanowią obie sekwencje kroków, które sędziowie ocenili na poziom trzeci. To, co wiemy po dzisiejszym występie to fakt, że możliwości polskiej pary są naprawdę duże, o czym świadczy najwyższa nota bazowa programu (41,30 pkt.), będąca jednocześnie odzwierciedleniem jego trudności (taką samą notę uzyskały oba duety z Rosji). Aby liczyć się w walce o miejsce na podium zawodów tej rangi, trzeba będzie jeszcze mocniej popracować nad jakością wykonania poszczególnych elementów.

Kaliszek i Spodyriew za swój program dowolny uzyskali 90,65 pkt, co jest nowym rekordem życiowym pary. Wynik ten dał zawodnikom Axla Toruń szóste miejsce w drugiej części rywalizacji. W klasyfikacji łącznej Natalia i Maksym uplasowali się na bardzo dobrej, piątej pozycji z najlepszym wynikiem w karierze – 150,78 pkt. Nasi łyżwiarze po tak udanym starcie nie będą mieli wiele czasu na odpoczynek. Już w przyszłym tygodniu wystartują bowiem w kolejnych zawodach cyklu Grand Prix – NHK Trophy w Japonii.

Rywalizację w Pekinie wygrali ostatecznie Maia i Alex Shibutani. Rodzeństwo, jeżdżące w barwach Stanów Zjednoczonych dzięki najlepszemu w całej stawce programowi dowolnemu, wyprzedzili liderujących na półmetku Kanadyjczyków – Kaitlyn Weaver i Andrew Poje. Trzecie miejsce dla Rosjan, Aleksandry Stjepanowej i Iwana Bukina.

Wyniki:

1 Maia SHIBUTANI / Alex SHIBUTANI
USA
185.13 2 1
2 Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE
CAN
181.54 1 2
3 Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN
RUS
177.41 3 3
4 Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV
RUS
171.94 4 4
5 Natalia KALISZEK / Maksym SPODYRIEV
POL
150.78 5 6
6 Shiyue WANG / Xinyu LIU
CHN
149.80 6 5
7 Anastasia CANNUSCIO / Colin MCMANUS
USA
141.17 7 7
8 Linshu SONG / Zhuoming SUN
CHN
130.90 8 8
9 Hong CHEN / Yan ZHAO
CHN
117.32 9 9

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password