Łyżwiarstwo figurowe – Cup of China: Świetny debiut polskiej pary!

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew zajmują piątą pozycję po tańcu krótkim zawodów Cup of China w Pekinie, zaliczanych do cyklu Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym. Liderami na półmetku zmagań są Kanadyjczycy Kaitlyn Weaver/Andrew Poje.

kaliszek-spodyriew-figurowe-2016

Dzisiejszy start z pewnością nie był łatwy dla mistrzów Polski w tańcach na lodzie. Dla naszego duetu był to bowiem absolutny debiut w zawodach tak wysokiej rangi, będący równocześnie powrotem polskiego łyżwiarstwa figurowego do cyklu Grand Prix po ośmiu latach przerwy. Sprawy nie ułatwiały także szwy i opatrunek na dłoni Maksyma, założone po pechowym wypadku, do którego doszło przed dwoma tygodniami.

Natalia i Maks na tafli w Pekinie zaprezentowali się jednak świetnie. Podopieczni Sylwii Nowak-Trębackiej, w swoim programie, będącym połączeniem bluesa („Back to the Dirty Town”) i hip-hopu („Sax”) zawarli podnoszenie krótkie, twizzle oraz obowiązkową sekwencję bluesa na poziomie czwartym oraz sekwencje kroków na poziomie trzecim. Wszystkie elementy techniczne zostały wykonane przez zawodników Axla Toruń bez większych błędów technicznych. W sumie za swój program krótki Kaliszek i Spodyriew uzyskali 60,13 pkt, czyli prawie 0,5 pkt. mniej od rekordu sezonu, uzyskanego podczas tegorocznego Finlandia Trophy.

Wynik ten daje naszej parze tanecznej piąte miejsce w stawce dziewięciu (Kanadyjczycy Alexandra Paul i Mitchell Islam wycofali się po rozgrzewce) duetów. Taki rezultat należy uznać za naprawdę znakomity, biorąc pod uwagę fakt, iż do startu w cyklu Grand Prix zaproszenia otrzymują wyłącznie łyżwiarze, reprezentujący odpowiednio wysoki poziom sportowy.

Liderami na półmetku rywalizacji są Kanadyjczycy Kaitlyn Weaver/Andrew Poje. Wicemistrzowie świata z 2014 roku i zwycięzcy ubiegłorocznego cyklu Grand Prix za swój występ zebrali 73,78 pkt. i o zaledwie 0,55 pkt. wyprzedzają duet amerykański – Maia Shibutani/Alex Shibutani. Trzecią lokatę okupują Rosjanie – Aleksandra Stjepanowa i Iwan Bukin (72,09 pkt.). Na szóstej lokacie, tuż za Kaliszek i Spodyriewem, plasują się inni podopieczni Sylwii Nowak-Trębackiej, Chińczycy Shiyue Wang/Xinyu Liu (58,57 pkt.).

1 Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE
CAN
73.78
2 Maia SHIBUTANI / Alex SHIBUTANI
USA
73.23
3 Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN
RUS
72.09
4 Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV
RUS
70.24
5 Natalia KALISZEK / Maksym SPODYRIEV
  POL
60.13
6 Shiyue WANG / Xinyu LIU
CHN
58.57
7 Anastasia CANNUSCIO / Colin MCMANUS
USA
53.43
8 Linshu SONG / Zhuoming SUN
CHN
53.20
9 Hong CHEN / Yan ZHAO
CHN
51.54

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password