Łyżwiarstwo figurowe: Gabryszak najlepsza w Bukareszcie

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

Zwycięstwem Elżbiety Gabryszak zakończyły się rozgrywane w Bukareszcie zawody Crystal Skate of Romania. Polka wygrała zawody solistek z rezultatem 121,60 pkt.

Embed from Getty Images
 

Zawody w Rumunii nie były może najmocniej obsadzone, ale zwycięstwo aktualnej mistrzyni Polski seniorek cieszy tym bardziej, że udało jej się pojechać zdecydowanie lepiej od oficjalnych rekordów życiowych. Gabryszak szczególnie dobrze zaprezentowała się w programie krótkim, w którym uzyskała 46,11 pkt i już na półmetku zmagań objęła zdecydowane prowadzenie. Słabiej poszło naszej solistce w programie dowolnym, w którym miała sporo problemów z poprawnym wykonaniem i wylądowaniem zaplanowanych elementów skokowych.

W sumie Gabryszak za oba programy uzyskała notę 121,60 pkt, czyli pojechała zdecydowanie lepiej od oficjalnego rekordu życiowego z zawodów ISU Nebelhorn Trophy (106,02 pkt). Polka pojechała jednak nieco słabiej od wyniku uzyskanego w minionym roku na zawodach w Tyrolu (128,53 pkt).

Drugie miejsce zajęła Finka Salianna Ozturk (102,00 pkt), a podium uzupełniła inna reprezentantka Finlandii – Karolina Luhtonen (73,42 pkt).

Mateusz Górecki2025 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password