Łyżwiarstwo figurowe – GP: 7. miejsce Polaków na zakończenie cyklu

Natalia Kaliszek i Maksim Spodyriew na 7. lokacie zakończyli zmagania w NHK Trophy – ostatnich w tym sezonie eliminacyjnych zawodach prestiżowego cyklu Grand Prix. Rywalizację, z nowym rekordem świata w łącznej nocie, wygrali Kanadyjczycy – Tessa Virtue i Scott Moir.

Nasi reprezentanci po tańcu krótkim plasowali się na szóstej lokacie, ale w drugiej części rywalizacji nie udało im się utrzymać tej lokaty. Na nieco słabszej nocie (88,01 pkt), niż podczas ubiegłotygodniowych zawodów Cup of China w Pekinie, zaważyła głównie niższa ocena za sekwencję kroków po przekątnej w trzymaniu (poziom 2). Sędziowie dopatrzyli się także drobnych usterek przy wykonaniu twizzli (poziom 4), piruetu parowego (poziom 4) i podnoszenia choreograficznego (poziom 1) i przyznali kilka ujemnych punktów za wykonanie. Taniec dowolny toruńskiego duetu, wykonany do muzyki z kultowego „Dirty Dancing” przypadł do gustu japońskiej publiczności, która żywiołowo reagowała w trakcie występu Polaków, a na koniec nagrodziła ich gromkimi brawami.

Podopieczni Sylwii Nowak-Trębackiej za swój występ na tafli w Sapporo zebrali w sumie 147,93 pkt, czyli nieco mniej od rekordu sezonu (150,78 pkt) i uplasowali się na siódmej lokacie. Naszym łyżwiarzom należą się jednak ogromne brawa. Po ośmiu latach przerwy wprowadzili polskie łyżwiarstwo figurowe do prestiżowego cyklu, do którego zaproszenia otrzymują tylko najlepsi zawodnicy na świecie. Pomimo kontuzji Maksa i niewielkiej ilości czasu na treningi zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i z całą pewnością zostali zauważeni. Zebrane w cyklu doświaczenie z pewnością zaprocentuje w najważniejszym starcie tego sezonu, jakim będą marcowe Mistrzostwa Świata w Helsinkach, stanowiące jednocześnie kwalifikacje olimpijskie.

Zmagania w NHK Trophy zdominowali w tym roku Kanadyjczycy Tessa Virtue i Scott Moir. Mistrzowie olimpijscy i mistrzowie świata zakończyli rywalizację z rekordem świata w łącznej nocie – 195,84 pkt i w pokonanym polu zostawili najlepszą aktualnie parę globu, Francuzów Gabriella Papadakis/Guillaume Cizeron (186,66 pkt). Na najniższym stopniu podium stanęli Włosi – Anna Cappellini i Luca Lanotte (180,42 pkt).

W klasyfikacji generalnej cyklu najlepsi ex equo okazali się Virtue i Moir oraz Amerykanie Maia Shibutani/Alex Shibutani, którzy wygrali dwukrotnie i zgromadzili po 30 punktów. Obok nich do finałowych zawodów w Marsylii zakwalifikowali się Papadakis z Cizeronem, Ekaterina Bobrova i Dmitry Soloviev (Rosja) oraz Amerykanie Madison Chock/Evan Bates i Madison Hubbell/Zachary Donohue. Polacy z 7 punktami zdobytymi za piąte miejsce Cup of China uplasowali się na 17. pozycji.

WYNIKI: 

1 Tessa VIRTUE / Scott MOIR
CAN
195.84 1 1
2 Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON
FRA
186.66 2 2
3 Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE
ITA
180.42 3 3
4 Kaitlin HAWAYEK / Jean-Luc BAKER
USA
169.75 5 4
5 Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV
RUS
169.62 4 5
6 Marie-Jade LAURIAULT / Romain LE GAC
FRA
149.99 7 6
7 Natalia KALISZEK / Maksym SPODYRIEV
POL
147.93 6 7
8 Anastasia CANNUSCIO / Colin MCMANUS
USA
139.47 8 8

fot. Irina Tsimfer, kaliszek-spodyriev.com

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password