Łyżwiarstwo figurowe – GP: Dwa miejsca dla Kaliszek i Spodyriewa

Dwa zaproszenia do startu w cyklu Grand Prix w sezonie 2017/2018 otrzymali Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew. Nasi łyżwiarze figurowi wystąpią w Skate Canada i Internationaux de France.

Polacy po ubiegłorocznym debiucie i zajęciu 5. miejsca w Cup of China oraz 7. lokaty w japońskim NHK Trophy, nasza para taneczna po raz drugi w karierze otrzymała zaproszenia do startu w prestiżowym cyklu Grand Prix. Zadecydowała o tym przede wszystkim znakomita dyspozycja Polaków w trakcie minionego sezonu – 8. miejsce ME, 14. lokata na MŚ oraz wysokie pozycje w rankingach Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej – 13. w rankingu sezonu oraz 14. w rankingu światowym.

Natalia i Maksym wezmą udział w uznawanych za jedne z najbardziej prestiżowych turniejów łyżwiarskich, zawodach Skate Canada, które w tym roku odbędą się w Reginie, między 27-29 października. Później podopiecznych Sylwii Nowak-Trębackiej czeka dłuższa przerwa i występ w Grenoble na Internationaux de France, który wcześniej nosił nazwę Trophee Eric Bompard oraz Trophee de France. Zawody rozegrane zostaną w dniach 17-19 listopada. Kalendarz tegorocznego Grand Prix uzupełniają Rostelecom Cup (20-22.10, Moskwa), Cup of China (3-5.11, Pekin), NHK Trophy (10-12.11, Osaka) oraz Skate America (24-26.11, Lake Placid). Finał z udziałem najlepszej szóstki w rankingu każdej konkurencji odbędzie się w dniach 7-12 grudnia w Osace.


Udział w zawodach Grand Prix co roku zapewniony mają łyżwiarze którzy podczas mistrzostw świata, rozgrywanych w poprzednim sezonie zajęli miejsca od 1 do 12, przy czym najlepsza szóstka jest rozstawiona. Pozostałe miejsca uzupełniane są poprzez specjalne zaproszenia Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej (ISU), a aspirować mogą do nich zawodnicy zajmujący miejsca 1-24 w rankingu minionego sezonu lub miejsca 1-24 w rankingu najlepszych wyników w poprzednim roku. Start w Grand Prix to poza ogromnym prestiżem szansa na solidne premie finansowe oraz punkty do światowego rankingu, który decyduje o składach grup podczas m.in. mistrzostw świata i Europy.
Takie, a nie inne zasady kwalifikacji sprawiają, że cykl Grand Prix uznawany jest za najbardziej prestiżowy spośród wszystkich zawodów łyżwiarstwa figurowego. Startować w nim mogą bowiem wyłącznie ci zawodnicy, którzy wykazali się odpowiednią formą sportową i osiągają wartościowe rezultaty na arenie międzynarodowej.

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password