Łyżwiarstwo figurowe – GP: Dziewiąte miejsce Kaliszek i Spodyriewa

Na dziewiątym miejscu zmagania w zawodach Skate Canada zakończyli Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew. Polska para taneczna uzyskała nowy rekord sezonu – 144,78 pkt. Triumfowali Kanadyjczycy Tessa Virtue i Scott Moir.

Embed from Getty Images
 

Polacy, po nie najlepszym występie we wczorajszym tańcu krótkim do drugiej części zmagań podeszli z mocną motywacją i zamiarem pokazania się z jak najlepszej strony. Nasz duet zaprezentował dziś taniec dowolny, oparty na  klasycznych rytmach foxtrota, quickstepa i charlestona.

Dzisiejszy występ Kaliszek i Spodyriewa zdecydowanie zatarł wspomnienia o pechowym upadku z tańca krótkiego. Podopieczni Sylwii Nowak-Trębackiej pojechali w bardzo dobrym tempie i z ogromną lekkością. Pomyślnie wypadły wszystkie zaplanowane elementy techniczne, chociaż sędziowie dopatrzyli się drobnych usterek przy podnoszeniu i sekwencji kroków, które uzyskały poziom drugi. W sumie za taniec dowolny Torunianie uzyskali nowy rekord sezonu – 88,86 pkt, a najlepszy wynik w tym roku udało się Polakom ustanowić także w łącznej nocie – 144,78 pkt. Ostatecznie nasi reprezentanci uplasowali się na 9. pozycji.

Ozdobą dnia i całych zawodów były występy par kanadyjskich. Oczy wszystkich zwrócone były oczywiście na Tessę Virtue i Scotta Moira, którzy zasłużenie wygrali zmagania, bijąc przy tym rekord świata w łącznej nocie (199,86 pkt). Z ich plecami ze znakomitym wynikiem 190,01pkt uplasowali się Kaitlyn Weaver i Andrew Poje, a podium uzupełnili Amerykanie Madison Hubbell i Zachary Donohue (189,43 pkt).

Wyniki:
1. Tessa Virtue/Scott Moir (Kanada) 199,86 pkt
2. Kaitlyn Weaver/Andrew Poje (Kanada) 190,01 pkt
3. Madison Hubbell/Zachary Donohue (USA) 189,43 pkt
4. Kaitlyn Hawayek/Jean-Luc Baker (USA) 165,20 pkt
5. Ałła Łoboda/Paweł Drozd (Rosja) 155,72 pkt
6. Olivia Smart/Adria Diazd (Hiszpania) 154,81 pkt
7. Carolane Soucisse/Shane Firus (Kanada) 150,27 pkt
8. Kavita Lorenz/Joti Polizoakis (Niemcy) 146,08 pkt
9. Natalia Kaliszek/Maksym Spodyriew 144,78 pkt
10. Alisa Agafonowa/Alper Ucar (Turcja) 140,83 pkt

Mateusz Górecki2045 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password