Łyżwiarstwo figurowe – GP: Kaliszek i Spodyriew na 8. miejscu

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew zajęli 8. miejsce podczas rozgrywanych w Grenoble zawodów Internationaux de France, zaliczanych do cyklu Grand Prix. Bezkonkurencyjni okazali się Francuzi Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron, którzy triumfowali z rekordem świata. 

Embed from Getty Images

Polacy postawili w swoim występie na rytmy fokstrota oraz swinga. Podopieczni Sylwii Nowak-Trębackiej przejechali swój taniec dowolny bez większych błędów i w bardzo dobrym tempie. W porównaniu do wczorajszego programu krótkiego, w którym pojawiły się usterki, sobotni występ naszych reprezentantów był o wiele pewniejszy i wykonany czysto. Zastrzeżenia można mieć jedynie do sekwencji kroków, które zostały ocenione na poziom drugi.

Natalia Kaliszek i Maksim Spodyriew przejechali dobry technicznie program dowolny, za który uzyskali nowy rekord sezonu – 89,19 pkt. W klasyfikacji łącznej Polacy poprawili swoją pozycję z programu krótkiego –  z 9. miejsca awansowali nieco wyżej, na 8. lokatę. Torunianie zebrali w sumie 147,77 pkt co jest ich najlepszym rezultatem w bieżącym roku. Dodajmy, że dla Kaliszek i Spodyriewa były ostatnim startem w cyklu Grand Prix w sezonie 2017/2018.Wcześniej, podczas zmagań w Skate Canada, uplasowali się na 9. miejscu.

Zawody Internationaux de France zakończyły się zwycięstwem gospodarzy – Guillaume Cizerona i Gabrielli Papadakis. Francuzi przejechali bezbłędny program deklasując swoją konkurencję. Dwukrotni mistrzowie świata zostali pierwszą parą taneczną w historii, która przekroczyła barierę 120 pkt w tańcu dowolnym (120,58 pkt). Papadakis i Cizeron pobili także rekord świata w łącznej nocie, który od dziś wynosi 201,98 pkt.

Drugie miejsce zajęli Amerykanie Madison Chock i Evan Bates z wynikiem 181,85 pkt. Na trzecim miejscu z łączną notą 177,24 pkt uplasowali się Rosjanie Aleksandra Stepanowa/Iwan Bukin.

Wyniki:
1. Guillaume Cizeron/Gabriella Papadakis (Francja) 201,98 pkt
2. Madison Chock/Evan Bates (USA) 181,85 pkt
3. Aleksandra Stepanowa/Iwan Bukin (Rosja) 177,24 pkt
4. Kaitlyn Weaver/Andrew Poje (Kanada) 176,97 pkt
5. Charlene Guignard/Marco Fabbri (Włochy) 171,01 pkt


8. Natalia Kaliszek/Maksym Spodyriew 147,77 pkt 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password