Łyżwiarstwo figurowe – GP: Pech Polaków, rekord świata Kanadyjczyków

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew zajmują dziewiąte miejsce po tańcu krótkim zaliczanych do cyklu Grand Prix zawodów Skate Canada. Liderami są Kanadyjczycy Tessa Virtue i Scott Moir, którzy pobili rekord życiowy. 

Natalia i Maksym, którzy w sezon olimpijski weszli w dość spokojnym tempie, podczas prestiżowych zawodów Skate Canada mają okazję skonfrontować swoją formę w starciu z absolutną światową czołówką.

Polski duet w porównaniu do startu w zawodach Finlandia Trophy, zaliczanych do niższego cyklu Challenger Series, zmienił kostiumy, na bardziej dopasowane do klimatu tańców latynoamerykańskich. Sam taniec krótki także zyskał na charakterze, dzięki dodaniu kilku elementów i figur typowych dla samby i rumby. Występ podopiecznych Sylwii Nowak-Trębackiej na tafli lodowiska w Reginie przebiegał bez zarzutu, aż do nieszczęsnych twizzli, podczas których Kaliszek zachwiała się i upadła.

Ten dość poważny błąd kosztował naszą parę stratę około pięciu punktów i dość niską, dziewiątą lokatę w klasyfikacji po tańcu krótkim. Mimo to parze z Torunia wynikiem 55,92 pkt udało się pobić rekord sezonu, co dobitnie pokazuje, że forma rośnie ze startu na start.

Liderami na półmetku zmagań są fenomenalni Kanadyjczycy Tessa Virtue i Scott Moir. Aktualni mistrzowie świata za swój program zebrali aż 82,68 pkt i już na początku sezonu o 0,25 pkt poprawili własny rekord świata, pochodzący w ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Helsinkach.

Wyniki:
1. Tessa Virtue/Scott Moir (Kanada) 82,68 pkt
2. Kaitlyn Weaver/Andrew Poje (Kanada) 77,47 pkt
3. Madison Hubbell/Zachary Donohue (USA) 76,08 pkt
4. Olivia Smart/Adria Diaz (Hiszpania)  64,34 pkt
5. Kaitlyn Hawayek/Jean-Luc Baker (USA) 63,10 pkt
6. Ałła Łoboda/Paweł Drozd (Rosja) 62,60 pkt

9. Natalia Kaliszek/Maksym Spodyriew 55,92 pkt 

 

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password