Łyżwiarstwo figurowe – GP: Wynik w górę, miejsce bez zmian

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew zajmują dziewiąte miejsce po tańcu krótkim w zawodach Internationaux de France, zaliczanych do  cyklu Grand Prix. Polska para taneczna rezultatem 58,58 pkt poprawiła dotychczasowy rekord sezonu.

Nasza eksportowa para taneczna do Grenoble przyjechała przede wszystkim z… nową sukienką. To już trzecie podejście do kostiumu dla toruńskiej łyżwiarki w obecnym sezonie i pierwsze zakończone sukcesem, bowiem wreszcie udało się znaleźć kreację, która wpisuje się w klimat tańców latynoamerykańskich.

Co jednak najważniejsze, podopieczni Sylwii Nowak-Trębackiej pojechali czysty program, co jak pamiętamy nie udało się kilka tygodni temu w Skate Canada, gdzie Natalia zanotowała upadek w sekwencji twizzli. Tym razem takich błędów już nie było, a to od razu przełożyło się na wynik. Rezultat 58,58 pkt jest nowym rekordem sezonu zawodników klubu Axel Toruń. Polacy po raz kolejny nie przekroczyli zatem bariery 60. punktów, ale mają nad czym pracować, bo dziś bez zarzutu wypadły tylko obowiązkowe kroki rumby, zaś pozostałe elementy zawierały mniejsze lub większe usterki.

Kaliszek i Spodyriew po tańcu krótkim plasują się na 9. lokacie – dokładnie tej samej jaką zajmowali na półmetku Skate Canada. W zasięgu Polaków jest jednak walka o szóstą lokatę, bowiem do amerykańskiego duetu Elliana Pogrebinsky/Alex Benoit Torunanie tracą nieco ponad dwa punkty. Liderami rywalizacji są Francuzi Guillaume Cizeron i Gabriella Papadakis (81,40 pkt).

Wyniki:
1. Guillaume Cizeron/Gabriella Papadakis (Francja) 81,40 pkt
2. Madison Chock/Evan Bates (USA) 73,55 pkt
3. Aleksandra Stepanowa/Iwan Bukin (Rosja) 70,02 pkt
4. Charlene Guignard/Marco Fabbri (Włochy) 69,73 pkt
5. Kaitlyn Weaver/Andrew Poje (Kanada) 68,94 pkt

9. Natalia Kaliszek/Maksym Spodyriew 58,58 pkt 

Mateusz Górecki2023 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password