Łyżwiarstwo figurowe – JGP: Hertenstein i Binkowski na 11. lokacie po tańcu krótkim

Jenna Hertenstein i Damian Binkowski zajmują 11. lokatę po programie krótkim par tanecznych podczas rozgrywanych w Dreźnie zawodów Junior Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym.

jenna-hertenstein-damian-binkowski-figurowe-e

Jenna i Damian do niemieckiego Drezna przyjechali prosto z Tallina, gdzie przed tygodniem w zawodach tego samego cyklu uplasowali się na 13. miejscu z łączną notą 101,84 pkt. Pomimo niewielkiej ilości czasu na regenerację i treningi w porównaniu do występu z Estonii udało się poprawić kilka elementów.

Taniec krótki naszej pary, będący połączeniem bluesa i swinga, zawierał dwie sekwencje obowiązkowe, ocenione na poziomy 1 i 2, twizzle na poziomie trzecim, sekwencję kroków (poziom 2) i najwyżej ocenione podnoszenie krótkie (poziom 4). W porównaniu do występu sprzed tygodnia dużo lepiej wypadły zwłaszcza sekwencje tańca oraz kroki, na których udało się zyskać około dwa punkty. Niestety słabsze wykonanie twizzli, sprawiło, że nasi reprezentanci zamiast 9. lokaty, na półmetku zmagań w Dreźnie zajmują 11. lokatę z wynikiem 42,57 pkt. Warto jednak podkreślić, że 16-letnia łyżwiarka z Cincinnati i 20-letni Łodzianin o nieco ponad punkt poprawili dotychczasowy rekord życiowy.

Liderami po pierwszej części rywalizacji są niepokonani jeszcze w tym sezonie Rachel Parsons i Michael Parsons. Amerykańskie rodzeństwo za swój program uzyskało 65,93 pkt. Dodajmy, że zawody w Dreźnie są ostatnim turniejem eliminacyjnym tegorocznego Junior Grand Prix. Po zmaganiach w Niemczech pozostanie już tylko finał cyklu, który w grudniu odbędzie się w Marsylii.