Łyżwiarstwo figurowe – JGP: Niezły początek polskiej pary

Alexandra Borisova i Cezary Zawadzki zajmują 11. miejsce po tańcu krótkim w zawodach Junior Grand Prix, które odbywają się we francuskim St. Gervais. Turniej inauguruje sezon 2016/2017 w łyżwiarstwie figurowym.

– Jak na pierwszy występ w sezonie, jest przyzwoicie – tak w kiss&cry, czyli miejscu gdzie zawodnicy oczekują na punktację, występ polskiej pary skwitowała trenerka, Bożena Bernadowska.

Trudno nie zgodzić się z oceną szkoleniowca, którego śmiało można już nazwać legendą polskiego łyżwiarstwa figurowego. 19-letni Zawadzki i jego dwa lata młodsza, pochodząca z Ukrainy partnerka w swoim pierwszym starcie w tym sezonie uzyskali rezultat 42,04 pkt., niewiele gorszy od rekordu życiowego, który jeżdżąca wspólnie od ubiegłego sezonu para ustanowiła podczas juniorskich mistrzostw świata.

Na plus zdecydowanie zaznaczyć należy wartość techniczną programu naszej pary tanecznej. Nieźle wykonane twizzle, ciekawe podnoszenia (oba elemety poziom 4) i to co mi osobiście podobało się najbardziej – świetnie osadzona w muzyce sekwencja kroków wykonywana w szybszej części tańca – to wszystko złożyło się na notę 23,09 pkt. za segment techniczny. Co warte uwagi nasz duet za technikę uzyskał o 0,01 pkt. więcej od poprzedzający go Amerykanów – Eliany Gropman i Iana Somerville. Słabszą stroną przejazdu Borisovej i Zawadzkiego były z całą pewnością komponenty. Zawodnikom Łódzkiego Towarzystwa Łyżwiarstwa Figurowego brakuje jeszcze zgrania na lodzie, przez co program jest mało płynny, na czym tracą praktycznie wszystkie elementy techniczne. Pracy wymagają jeszcze obowiązkowe sekwencje tańca, za które sędziowie przyznali dość niskie noty.

Warto podkreślić, że jeśli Borisovej i Zawadzkiemu uda się utrzymać 11. lokatę (lub ją poprawić) to będzie to najlepszy występ tego duetu w historii startów w Junior Grand Prix. W ubiegłym roku w Toruniu podopieczni Bożeny Bernadowskiej zajęli 12. miejsce.

Po pierwszym dniu rywalizacji liderami są Francuzi Angelique Abachkina i Louis Thauron. Siódma para ostatnich mistrzostw świata juniorów uzyskała 61,11 pkt.

PEŁNE WYNIKI -> KLIK

WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW ŁYŻWIARSTWA FIGUROWEGO ZAPRASZAMY TAKŻE NA STRONĘ „POLSCY ŁYŻWIARZE FIGUROWI” NA FACEBOOKU. WARTO!

Mateusz Górecki1994 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password