Łyżwiarstwo figurowe – JGP: Pech polskiej pary na zakończenie cyklu

Jenna Hertenstein i Damian Binkowski na 12. lokacie zakończyli rywalizację w 47. Pucharze Niebieskich Mieczy w niemieckim Dreźnie. Zawody były ostatnim aktem tegorocznego cyklu Junior Grand Prix.

jenna-hertenstein-damian-binkowski-figurowe

16-letnia Jenna Hertenstein i 20-letni Damian Binkowski po tańcu krótkim zajmowali jedenastą pozycję, z niewielkimi stratami do dwóch poprzedzających par. Po cichu liczyliśmy zatem, że naszej parze tanecznej uda się po raz pierwszy w karierze zakończyć zawody cyklu JGP w czołowej dziesiątce.

Taniec naszej pary układał się bardzo dobrze, aż do czasu nieszczęsnego piruetu parowego. Niepoprawne wejście do tego elementu oraz brak prawidłowej pozycji sprawiły, że sędziowie nie zaliczyli tego elementu. Brak regulaminowego piruetu mógł kosztować podopiecznych Krzysztofa Tomczyka nawet sześć punktów. Tym samym pomimo bardzo dobrego wykonania twizzli i podnoszeń, zawodnicy FSA Łódź zakończyli taniec dowolny z dość słabą notą 53,40 pkt. i w ostatecznym rozrachunku uplasowali się na 12. lokacie z rezultatem 95,97 pkt. Przypomnijmy, że w ubiegłotygodniowym JGP w Tallinie Jenna i Damian uzyskali 101,84 pkt. Powtórzenie tego rezultatu w Dreźnie dałoby Polakom dziewiątą pozycję.

Rywalizację par tanecznych wygrali Amerykanie Rachel Parsons/Michael Parsons. Wicemistrzowie świata juniorów z ubiegłego roku za swój start zebrali w sumie 157,63 pkt.

Puchar Niebieskich Mieczy w Dreźnie jest ostatnim eliminacyjnym turniejem tegorocznego cyklu Junior Grand Prix. Do rozegrania został już tylko finał, który w grudniu odbędzie się w Marsylli.