Łyżwiarstwo figurowe – JGP: Rekordowy debiut Saez i Thayalana

Elisa Saez i Yann Thayalan na 13. lokacie zakończyli zmagania w Junior Grand Prix w rosyjskim Sarańsku. Dla polskiej pary był to debiut w zawodach tej  rangi.

Urodzeni we Francji Saez i Thayalan po tańcu krótkim plasowali się na 12. lokacie z szansami na wskoczenie do czołowej dziesiątki. Taniec dowolny nie do końca poszedł jednak po myśli naszej pary. Eliza i Yann na ten sezon przygotowali przygotowali niezwykle oryginalny program, inspirowany kulturą indiańską.

Pod względem technicznym przejazd naszej pary tanecznej wypadł nieźle, choć z tego segmentu można było „wycisnąć” więcej. Nie wyszły przede wszystkim otwierające program do muzyki „Egyptian Disco” i „Mon Amour” twizzle, które w wyniku zachwiania Elizy w środkowej części zostały ocenione na poziom drugi i otrzymały ujemne noty za jakość wykonania. Do poprawy także sekwencje kroków, ocenione przez sędziów na poziom pierwszy. Do plusów zaliczyć należy natomiast ciekawe podnoszenia, które uzyskały najwyższe poziomy oraz sporo punktów za wykonanie, a także piruet parowy (poziom 3).

Ostatecznie Saez i Thayalan zmagania w Sarańsku zakończyli na 13. lokacie z wynikiem 96,51 pkt. Debiut w zawodach Junior Grand Prix podopieczni Mariny Anissiny i Pierre Badouina dał 17-letniej Elizie i 18-letniemu Yannowi trzy rekordy życiowe. Warto podkreślić, że nasza para uzyskała znacznie lepszy wynik, niż na zawodach otwarcia sezonu w Warszawie (90,38 pkt.) . Oba programy wymagają jeszcze sporo pracy, jednakże widać ogromny potencjał na jazdę grubo powyżej 100 punktów i rywalizację na najwyższym poziomie.

Rywalizację par tanecznych wygrali Rosjanie Ałła Łoboda i Paweł Drozd. Brązowi medaliści ostatnich mistrzostw świata juniorów okazali się bezkonkurencyjni i znacząco pokonali kolejne pary – Amerykanów Cristina Careira/Anthony Ponomarenko i Rosjan Sofia Szewczenko/Igor Jeremienko.

Pary taneczne
1. Ałła Łoboda/Paweł Drozd (Rosja) 161,87 pkt.
2. Cristina Careira/Anthony Ponomarenko (USA) 157,19 pkt.
3. Sofia Szewczenko/Igor Jeremienko (Rosja) 141,67 pkt.
…13. Eliza Saez/Yann Thayalan (Polska) 96,51 pkt.

Pary sportowe
1. Anastazja Miszina/Władisław Mirżojew (Rosja) 175,82 pkt.
2. Aleksandra Bojkowa/Dmitrij Kozłowskij (Rosja) 152,57 pkt.
3. Jekaterina Borysowa/Dmitryj Sopot (Rosja) 150,76 pkt.

Soliści
1. Aleksander Samarin (Rosja) 228,33 pkt.
2. Andrew Torgashev (USA) 204,91 pkt.
3. Matyas Belohradsky (Czechy) 192,60 pkt.

Solistki
1. Polina Curskaja (Rosja) 183,73 pkt.
2. Stanisława Konstantynowa (Rosja) 175,20 pkt.
3. Jelizawieta Nugumanowa (Rosja) 173,13 pkt.

Mateusz Górecki1992 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password