Łyżwiarstwo figurowe – JGP: Udany debiut Saez i Thayalana

Eliza Saez i Yann Thayalan zajmują dwunaste miejsce po tańcu krótkim w zawodach Junior Grand Prix w rosyjskim Sarańsku. Dla polskiej pary tanecznej jest to debiut w zawodach tej rangi.

Saez i Thayalan urodzili się we Francji, na co dzień trenują u francuskich trenerów w Bordeaux ale od kilku sezonów reprezentują polskie barwy i trzeba przyznać, że z roku na rok czynią to coraz lepiej. Występ w Sarańsku jest dla zawodników ŁKF Łódź debiutem w zawodach cyklu Junior Grand Prix. Trzeba dodać, że dla 18-letniej Elizy i 19-letniego Yanna jest to także dopiero drugi w karierze start na mięzynarodowej arenie. Na początku roku wystąpili oni bowiem w Toruniu, podczas Mentor Cup.

Nasz duet ze swojego tańca ktrótkiego z pewnością może być zadowolony, choć końcowa nota mogłabyć nawet o kilka punktów wyższa. Eliza i Yann bardzo udanie zaprezentowali ciekawą choreografię będącą połączeniem bluesa i swinga – interpretacja muzyki, kontakt z publicznością i płynność jazdy to z pewnością mocne atuty tego duetu. Znakomicie wypadło także dość nietypowe podnoszenie krótkie, ocenione przez sędziów na poziom czwarty. Przy pozostałych elementach technicznych pojawiły się jednak mniejsze i większe problemy. Błędy w twizzlach (poziom trzeci), sekwencji kroków (poziom 1) oraz obowiązkowych sekwencjach tańca (poziomy 1) oznaczały dość spore starty punktowe.

Ostatecznie Saez i Thayalan za swój występ uzyskali dobrą notę, 39.44 pkt. i po tańcu krótkim plasują się na 12. lokacie. Dla porównania, podczas weekendowych zawodów o Puchar Mazowsza na warszawskim Torwarze podopieczni Pierre Baudouina, Stephanie Laurent i Mariny Anissiny zgromadzili o prawie dwa oczka mniej.

Na półmetku rywalizacji wśród par tanecznych prowadzą Rosjanie Ałła Łoboda i Paweł Drozd. Brązowi medaliści ostatnich mistrzostw świata juniorów za swój program zdobyli 64,96 pkt.