Łyżwiarstwo figurowe – ME: 8. miejsce Kaliszek i Spodyriewa. Polacy znów piszą historię!

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew zajęli 8. miejsce w konkurencji par tanecznych podczas Mistrzostw Europy w Ostrawie. To najlepszy rezultat reprezentantów Polski w zawodach tej rangi od 2007 roku.

Nasi reprezentanci po tańcu krótkim zamykali czołową dziesiątkę z minimalną, 0,01 pkt stratą do Ukraińców Aleksandry Nazarowej i Maksyma Nikitina. Mogliśmy zatem myśleć o poprawie pozycji w tańcu dowolnym.

Kaliszek i Spodyriew w drugiej części rywalizacji zaprezentowali się kapitalnie, pięknie prezentując na tafli sceny znane z kultowego filmu Dirty Dancing. Polacy zachwycili głównie tym, co składa się na drugą ocenę – choreografią i interpretacją muzyki, która wyraźnie wpisała się w gusta widowni zgromadzonej w Ostravar Arena. Podopiecznym Sylwii Nowak-Trębackiej nie można oczywiście odmówić umiejętności technicznych – dynamicznie wykręcone twizzle, ciekawe piruety widowiskowe podnoszenia pozwoliły toruńskiej parze uzyskać nowy rekord życiowy 92,67 pkt.

W łącznej klasyfikacji Natalia i Maksym uplasowali się na świetnej, ósmej lokacie z rezultatem 156,02 pkt.Tym samym Polacy o ponad pięć punktów poprawili dotychczasowy rekord kariery.

Zawodnicy klubu AXEL Toruń zostali pierwszymi od 2007 roku reprezentantami Polski, którzy rywalizację w mistrzostwach Europy zakończyli w czołowej ósemce. Ostatnie takie osiągnięcie należało do Doroty i Mariusza Siudków, którzy 10 lat temu na warszawskim Torwarze zdobyli brązowe medale. Kaliszek i Spodyriew osiągnęli także najlepszy od 2000 roku rezultat polskich par tanecznych na ME. W 2000 roku w Wiedniu Sylwia Nowak-Trębacka i Sebastian Kolasiński zajęli 7. pozycję. Warto dodać, że podczas przyszłorocznych ME w rywalizacji par tanecznych będziemy mogli oglądać dwa polskie duety.

W rywalizacji o medale ostatecznie bez niespodzianki. Trzecie z rzędu złoto wywalczyli Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron. Francuzi dzięki świetnej postawy w tańcu dowolnym awansowali z trzeciej lokaty, zajmowanej na półmetku zmagań. Srebro dla Anny Cappellini i Lucy Lanotte z Włoch, a na najniższym stopniu podium stanęli Rosjanie Jekaterina Bobrowa  i Dmitrij Sołowiew. Podium wyglądało zatem dokładnie tak samo, jak przed rokiem.

Wyniki:

1 Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON
FRA
189.67
2 Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE
ITA
186.64
3 Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV
RUS
186.56
4 Isabella TOBIAS / Ilia TKACHENKO
ISR
169.29
5 Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN
RUS
166.93
6 Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI
ITA
163.68
7 Laurence FOURNIER BEAUDRY / Nikolaj SORENSEN
DEN
160.68
8 Natalia KALISZEK / Maksym SPODYRIEV
POL
156.02

fot główne: kaliszek-spodyriev.com

Mateusz Górecki2045 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password