Łyżwiarstwo figurowe – ME: Gabryszak bez awansu do programu dowolnego

Polska reprezentantka nie otrzymała awansu do programu dowolnego. Na odbywających się w Moskwie Mistrzostwach Europy Elżbieta Gabryszak zajęła odległe 34 miejsce. Pierwsze miejsce po programie krótkim zajmuje Alina Zagitova z Rosji. 

Gabryszak swój program krótki rozpoczęła od czysto i pewnie wykonanej kombinacji potrójnego toeloopa z podwójnym toeloopem. Jednak po chwili Polka zaliczyła upadek przy potrójnym salchowie. Polska reprezentantka przy wyjściu z lądowania (podwójny axel) dotknęła ręką lodu, co spowodowało odjęcie punktów.

Podopieczna Iwony Mydlarz – Chruścińskiej wykonała swój program do utworu „Big Spender”. Elżbieta Gabryszak otrzymała łączną notę 38 pkt., za elementy techniczne uzyskała 20,26 pkt., natomiast za elementy artystyczne 18,74 pkt. Niska ocena spowodowała, że Polka nie uzyskała awansu do programu dowolnego i tym samym zakończyła swój udział na Mistrzostwach Europy.

Najlepszą w konkurencji solistek okazała się Alina Zagitova z Rosji, która wykonała najlepszy występ w sezonie – oceniony na 80,27 pkt. Zaraz za nią uplasowała się dwukrotna Mistrzyni Europy – Evgenia Medvedeva, zaledwie o 0,27 pkt. okazała się być gorsza Carolina Kostner. Włoszka  przejechała bezbłędny program krótki, który jednocześnie oceniony został jako najlepszy występ Kostner w tym sezonie.

  1. Alina Zagitova (Rosja) – 80,27 pkt.
  2. Evgenia Medvedeva (Rosja) – 78,57 pkt.
  3. Carolina Kostner (Włochy) – 78,30 pkt.
  4. Maria Sotskova (Rosja) – 68,70 pkt.
  5. Nicole Rajicova (Słowacja) -61,01 pkt.

34. Elżbieta Gabryszak (Polska) – 38,00 pkt.

 

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password