Łyżwiarstwo figurowe – ME: Jedni w dziesiątce, drudzy poza rywalizacją

Słodko-gorzki przebieg miała dla nas rywalizacja w tańcu krótkim par tanecznych podczas rozgrywanych w Moskwie Mistrzostw Europy w łyżwiarstwie figurowym. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew na półmetku rywalizacji zajmują 10. miejsce, natomiast Justyna Plutowska i Jeremie Flemin odpadli z dalszej rywalizacji.

Embed from Getty Images

Jako pierwsi na tafli pojawili się Plutowska i Flemin, aktualni wicemistrzowie Polski, którzy w tym zestawieniu debiutowali na mistrzostwach Europy. Podopieczni Barbary Fusar-Poli od początku nieco niepewnie, co widać było m.in. w nie najwyższym tempie jazdy. Polaków „dobiła” jednak sekwencja twizzli, w której Jeremie popełnił błąd, oznaczający stratę dużej liczby punktów. Ostatecznie nasi zawodnicy pojechali zdecydowanie poniżej swojego rekordu życiowego, uzyskując rezultat 49,91 pkt i zajęli 21. miejsce – pierwsze nie dające awansu do programu dowolnego.

Na drugim biegunie znaleźli się natomiast Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew, którzy celują tutaj w miejsce w czołowej dziesiątce. Po programie krótkim są o krok od wypełnienia tej misji, choć im także nie udało się zaprezentować najlepiej w sezonie. Polacy za wszystkie elementy uzyskali co prawda wysokie oceny za jakość wykonania, ale wszystkie sekwencje kroków uzyskały niższe, trzecie i drugie poziomy. Zawodnicy trenowani w Toruniu przez Sylwię Nowak-Trębacką uzyskali w sumie dobrą notę 64,80 pkt i po programie krótkim plasują się na dziesiątym miejscu, z realnymi szansami na powtórzenie wyniku z ubiegłego roku i walkę o czołową ósemkę.

Po czwarte z rzędu złoto mistrzostw Europy zmierzają Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron, którzy za swój program uzyskali 81,29 pkt i prowadzą znacznie, o prawie sześć punktów przez Rosjanami Aleksandrą Stjepanową i Iwanem Bukinem. Podium uzupełniają Włosi Anna Cappellini i Luca Lanotte (74,76 pkt).

Wyniki:
1. Gabriella Papadakis/Guillaume Cizeron (Francja) 81,29 pkt
2. Aleksandra Stjepanowa/Iwan Bukin (Rosja) 75,38 pkt
3. Anna Cappellini/Luca Lanotte (Włochy) 74,76 pkt
4. Jekaterina Bobrowa/Dmitrij Sołowiew (Rosja) 74,43 pkt
5. Charlene Guignard/Marco Fabbri (Włochy) 71,58 pkt
6. Penny Coomes/Nicholas Buckland (Wielka Brytania) 69,45 pkt
7. Sara Hurtado/Kirył Chaliawin (Hiszpania) 66,60 pkt
8. Tiffany Zagorski/Jonathan Guerreiro (Rosja) 65,35 pkt

10. Natalia Kaliszek/Maksym Spodyriew 64,80 pkt
21. Justyna Plutowska/Jeremie Flemin 49,91 pkt

 

UWAGA KONKURS!
Jak nazywała się dyscyplina rozgrywana na igrzyskach w St. Moritz, na której podstawie później powstał skeleton?

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres [email protected]

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password