Łyżwiarstwo figurowe – ME: Kadra największa od 9 lat!

Sześć osób znalazło się w składzie polskiej reprezentacji na Mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie figurowym, które w połowie stycznia rozgrywane będą w Moskwie. Polacy startować będą w konkurencji solistek, solistów i par tanecznych.

                           Embed from Getty Images

Na mistrzostwa Europy pojadą wszyscy złoci medaliści rozgrywanych w miniony weekend mistrzostw Polski seniorów. W konkurencjach solowych reprezentować nas będą Elżbieta Gabryszak  (OUKŁ MOLO Osiek), debiutująca na zawodach tej rangi oraz Igor Rezniczenko (Stoczniowiec Gdańsk) – 25. zawodnik ubiegłorocznych mistrzostw. W rezerwie pozostają Krzysztof Gała i Colette Coco Kaminski.

Dzięki ósmemu miejscu Natalii Kaliszek i Maksyma Spodyriewa (Axel Toruń) podczas mistrzostw Europy w Ostrawie, podczas tegorocznych zmagań będziemy mogli wystawić aż dwie pary taneczne. Obok Kaliszek i Spodyriewa, którzy znów będą walczyć o miejsce w czołowej dziesiątce, w rywalizacji udział wezmą także Justyna Plutowska i Jeremie Flemin (Stoczniowiec Gdańsk). Trenująca we Włoszech para zadebiutuje na Mistrzostwach Europy, choć trzeba przypomnieć, że w 2014 roku Plutowska razem z ówczesnym partnerem, Peterem Gerberem zajęła 16. miejsce w europejskim czempionacie.

W Moskwie reprezentować nas będzie najliczniejsza kadra od dziewięciu lat. Większą reprezentację wysłaliśmy ostatnio w 2009 roku. Na mistrzostwach w Helsinkach reprezentowali nas solista Przemysław Domański (17. miejsce), pary sportowe Joanna Sulej/Mateusz Chruściński (15. miejsce) i Krystyna Klimczak/Janusz Karweta (16. miejsce) oraz para taneczna Joanna Budner/Jan Mościcki (20. miejsce).

fot. Jerzy Bukajło/PZŁF

Mateusz Górecki2045 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password