Łyżwiarstwo figurowe – ME: Kamiński poza programem dowolnym

Colette Kamiński nie awansowała do programu dowolnego rozgrywanych w Ostrawie Mistrzostw Europy w łyżwiarstwie figurowym. Polska solistka zakończyła rywalizację na 30. lokacie.

Nasza solistka, która otworzyła dzisiejszą rywalizację, aby liczyć się w walce o awans do dalszej części rywalizacji musiała pojechać bezbłędnie. Kamiński, wykonująca swój program do utworu „Sinkin Soon” wykonała kombinację potrójnego i podwójnego toeloopa, potrójnego Salchova i podwójnego Axla. O ile samo wykonanie skoków nie mogło budzić zastrzeżeń, o tyle niezbyt pewne lądowania kosztowały Polkę cenne punkty. Lepiej mógł z pewnością wypaść także piruet siadany za który podopieczna Pete Bivera otrzymała drugi poziom.

Coco Kamiński za swój program zebrała w sumie 39,83 pkt i uplasowała się na 30. lokacie. Awans do dalszej części zmagań z udziałem 24 solistek, dałby dziś Polce wynik nieco lepszy od rekordu życiowego (45,97 pkt). Warto jednak zaznaczyć, że nasza zawodniczka po raz pierwszy miała okazję wystąpić na tak dużych zawodach i jeśli jej kariera będzie przebiegać tak jak do tej pory, to z pewnością będzie miała jeszcze okazję poprawić rezultat osiągnięty w Ostrawie.

Liderką po pierwszej części rywalizacji jest broniąca tytułu Rosjanka Jewgienija Miedwiediewa. Mistrzyni świata za swój program uzyskała notę 78,92 pkt i dość wyraźnie wyprzedza swoją koleżankę z reprezentacji, Annę Pogoriłę. Trzecia lokata dla Włoszki, Caroliny Kostner.

Rywalizację rozpoczęły dziś także pary sportowe. Po programie dowolnym pozycję liderów objęli Rosjanie Jewgienija Tarasowa/Władimir Morozow, którzy za swój przejazd zebrali 80,82 pkt. Dość niespodziewana, druga lokata dla francuskiego duetu Vannesa James/Morgan Cipries, a dopiero trzecie miejsce po upadku w trakcie sekwencji kroków zajmują wicemistrzowie Europy z ubiegłego roku, Niemcy Aljona Sawczenko i Bruno Massot. Polacy nie startują.

Jutro w Ostrawie dokończenie zmagań par sportowych. Na tafli po raz pierwszy zaprezentują się natomiast pary taneczne, a wśród nich Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew, którzy zawalczą o miejsce w czołowej dziesiątce. Polacy swój taniec zaprezentują jako piąta para piątej grupy (ok. godziny 15:49).

Solistki:

1 Evgenia MEDVEDEVA
RUS
78.92 1
2 Anna POGORILAYA
RUS
74.39 2
3 Carolina KOSTNER
ITA
72.40 3
4 Maria SOTSKOVA
RUS
72.17 4
5 Laurine LECAVELIER
FRA
63.81 5
6 Ivett TOTH
HUN
61.49 6
7 Nicole RAJICOVA
SVK
60.98 7
8 Roberta RODEGHIERO
ITA
57.77 8

Pary sportowe: 

1 Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV
RUS
80.82 1
2 Vanessa JAMES / Morgan CIPRES
FRA
74.18 2
3 Aliona SAVCHENKO / Bruno MASSOT
GER
73.76 3
4 Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV
RUS
73.70 4
5 Natalia ZABIIAKO / Alexander ENBERT
RUS
72.38 5
6 Valentina MARCHEI / Ondrej HOTAREK
ITA
66.53 6
7 Anna DUSKOVA / Martin BIDAR
CZE
65.90 7
8 Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE
ITA
63.97 8

Mateusz Górecki1999 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password