Łyżwiarstwo figurowe – ME: Katastrofa Rezniczenki, szóste złoto Fernandeza

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Bardzo słabo w programie dowolnym Mistrzostw Europy w Moskwie zaprezentował się Igor Rezniczenko. Polski solista spadł ostatecznie o siedem miejsc i zakończył rywalizację na 24. lokacie. Mistrzem Europy po raz szósty z rzędu został Hiszpan Javier Fernandez.
Embed from Getty Images
Polak nieźle zaprezentował się we wczorajszym programie krótkim, w którym zajął 17. lokatę i po raz pierwszy w karierze znalazł się w finale Mistrzostw Europy. Niestety o występie w programie dowolnym Rezniczenko z całą pewnością będzie chciał jak najszybciej zapomnieć. Podopieczny Jewgienija Rukawiczyna miał dziś ogromne problemy z wykonaniem i wylądowaniem zaplanowanych skoków, większość z nich lądując na dwie nogi lub notując upadki. Ostatecznie pochodzący z Ukrainy łyżwiarz uzyskał najsłabszą notę za drugą część rywalizacji (101,69 pkt) i w ostatecznej klasyfikacji spadł na 24. miejsce – ostatnie wśród zawodników zakwalifikowanych do programu dowolnego.

Trener Rukawiczyn miał dziś jednak ogromne powody do dumy. Wicemistrzem Europy nieco niespodziewanie został bowiem Dima Alijew, który wynikiem 274,06 pkt o grubo ponad dwadzieścia punktów poprawił rekord życiowy! Kapitalna postawa Rosjanina nie mogła jednak zagrozić Hiszpanowi Javierowi Fernandezowi, który po raz szósty z rzędu wywalczył tytuł mistrza Europy. Podium uzupełnił inny zawodnik Sbornej, Michaił Koljada.

Wyniki:
1. Javier Fernandez (Hiszpania) 295,55 pkt
2. Dimitrij Alijew (Rosja) 274,06 pkt
3. Michaił Koljada (Rosja) 258,90 pkt
4. Deniss Vasiljevs (Łotwa) 243,52 pkt
5. Aleksiej Byczenko (Izrael) 238,44 pkt
6. Aleksander Samarin (Rosja) 229,81 pkt
7. Alexander Majorov (Szwecja) 225,86 pkt
8. Michal Brezina (Czechy) 225,20 pkt

24. Igor Rezniczenko 165,65 pkt

Mateusz Górecki2025 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password