Łyżwiarstwo figurowe – ME: Nie Francuzi a Rosjanie Mistrzami Europy!

Niezwykle emocjonująco zakończyła się rywalizacja par sportowych. Francuzi Vanessa James/Morgan Cipres – faworyci po programie krótkim wypadli poza podium zajmując dopiero 4. miejsce! Evgenia Tarasova/Vladimir Morozov bronią tytułu Mistrzów Europy awansując z piątego miejsca na sam szczyt! Po raz 15. Rosja staje na podium Mistrzostw Europy.

Evgenia Tarasova/Vladimir Morozov po rozczarowującym programie krótkim zajmowali piąte miejsce. W programie dowolnym pokazali się zupełnie z innej strony. Niemal perfekcyjny występ Rosjan do utworu „Candyman” Christiny Aguilery obfitował min. w bardzo trudne poczwórne podnoszenie twistowe oraz potrójnego wyrzucanego salchowa. Za niezwykle energiczny i żywiołowy program dowolny otrzymali 151,23 pkt., co jest ich najlepszym wynikiem w tym sezonie. Łącznie uzyskali notę 221, 60 pkt., co dało im zwycięstwo nad pozostałymi.

Podium w konkurencji par sportowych w całości złożyło się z trzech par rosyjskich. Drugie miejsce zajęli Ksenia Stolbova/Fedor Klimov, którzy po programie krótkim zajmowali trzecie miejsce. Udało im się awansować o jedno oczko w górę i zdobyć srebro. Medaliści olimpijscy z 2014 roku zdobyli 138,96 pkt., natomiast za całokształt 211,01 pkt. Rosjanie wykonali program do utworu „Carmen Suite”, jedynym poważnym błędem był upadek Stolbovej przy potrójnym salchowie. Trzecie miejsce podium zajęli Natalia Zabiiako/Alexander Enbert, którzy spadli z drugiego miejsca na trzecie z łączną notą 210,18 pkt. Rosyjska para wykonała swój najlepszy program w tym sezonie, za który otrzymała 137,22 pkt. Krajowi brązowi medaliści pokonali o jedną setną Francuzów Vanessę James/Morgana Cipresa.

Brązowi medaliści z ubiegłego roku Vanessa James/Morgan Cipres byli faworytami do złota. Liderzy zostali wyeliminowani z podium zaledwie o 0,01 punktu spadając tym samym na 4. miejsce. Francuzi wykonali program dowolny do niezwykle emocjonującego utworu „Sense of Freedom”, jednak już od samego początku można było zauważyć zdenerwowanie. Niepewne potrójne podnoszenie twistowe, podwójny toeloop w trójkombinacji zamiast potrójnego to największe błędy jakie popełnili w swoim programie Francuzi. Na duży plus zasługuje wyrzucany poczwórny Salchow. Niestety błędy kosztowały ich nie tylko złoty medal, lecz również podium Mistrzostw Europy.

  1. Evgenia Tarasova/Vladimir Morozov (Rosja) 221,60 pkt.
  2. Ksenia Stolbova/Fedor Klimov (Rosja) 211,01 pkt.
  3. Natalia Zabiiako/Alexander Enbert (Rosja) 210,18 pkt.
  4. Vanessa James/Morgan Cipres (Francja) 210,17 pkt.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password