Łyżwiarstwo figurowe – ME: Rezniczenko o włos od awansu

Igor Rezniczenko o zaledwie 0,33 pkt przegrał awans do finału rozgrywanych w Ostrawie Mistrzostw Europy w łyżwiarstwie figurowym. Polski solista został ostatecznie sklasyfikowany na 25. lokacie.

Rezniczenko, który powrócił do rywalizacji na międzynarodowej arenie po dwuletniej karencji związanej ze zmianą reprezentacji narodowej, prezentował w tym roku dość nierówną formę i mogliśmy obawiać się nieco o jego występ w Ostrawie. Niestety, nasz reprezentant już w dwóch pierwszych skokach – poczwórnym toeloopie (niedokręcony) i potrójnym Axlu zanotował upadki, które w zasadzie przekreśliły jego szanse na wysokie miejsce. Rezniczenko pomimo nie najlepszego otwarcia, w dalszej części udanie zaprezentował kombinację potrójnego flipa z podwójnym toeloopem oraz wszystkie elementy poza-skokowe, które uzyskały trzecie i czwarte poziomy.

Ostatecznie urodzony w Dniepropietrowsku solista dzięki walce do końca programu w zasadzie otarł się o kwalifikację do dalszej części zawodów. Rezniczenko za swój program uzyskał 54,81 pkt i uplasował się ostatecznie na 25. lokacie – pierwszej nie dającej awansu do programu dowolnego. Do ostatniego zakwalifikowanego zawodnika, Estończyka Nauritsa, Polak stracił zaledwie 0,33 pkt. Szkoda tym bardziej, że gdyby nie upadki, Rezniczenko plasowałby się w tej chwili w okolicach 18. lokaty.

W czołówce bez zaskoczeń. Liderem po programie krótkim jest Javier Fernandez, który w Ostrawie walczyć będzie o piąty z rzędu tytuł mistrza Starego Kontynentu. Hiszpan za swój przejazd uzyskał aż 104,25 pkt, co jest drugą notą w historii światowego łyżwiarstwa figurowego. Drugą lokatę okupuje Rosjanin Maksym Kowtun, natomiast trzeci jest Aleksiej Byczenko z Izraela.

Soliści – program krótki:

1 Javier FERNANDEZ
ESP
104.25 1
2 Maxim KOVTUN
RUS
94.53 2
3 Alexei BYCHENKO
ISR
86.68 3
4 Mikhail KOLYADA
RUS
83.96 4
5 Jorik HENDRICKX
BEL
82.50 5
6 Deniss VASILJEVS
LAT
79.87 6
7 Alexander MAJOROV
SWE
78.87 7
8 Michal BREZINA
CZE
78.61 8
9 Alexander SAMARIN
RUS
77.26 9
10 Moris KVITELASHVILI
GEO
76.85 10

 

Mateusz Górecki1997 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password