Łyżwiarstwo figurowe – ME: Rezniczenko walczy dalej!

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

Igor Rezniczenko awansował do programu dowolnego rozgrywanych w Moskwie Mistrzostw Europy w łyżwiarstwie figurowym. Polski solista na półmetku rywalizacji zajmuje 17. miejsce. Prowadzi obrońca tytułu, Hiszpan Javier Fernandez.

Embed from Getty Images

Reprezentant Polski, wykonujący swój program do utworu „Give me love” Eda Sheerana w dzisiejszej rywalizacji spisał się bardzo udanie. Polak przy poczwórnym toeloopie zaliczył co prawda podparcie, ale potrójny Axel i kombinacja podwójnego flipa z potrójnym toeloopem wypadły już bardzo dobrze. Wysoko sędziowie ocenili także wszystkie piruety i sekwencje kroków, które uzyskały najwyższe, czwarte poziomy i dodatkową premię punktową za jakość wykonania.

Pochodzący z Ukrainy Rezniczenko przez m.in. wykonanie słabszej niż planowana (potrójny flip z potrójnym toeloopem) kombinacji, uzyskał wynik poniżej rekordu życiowego, wynoszącego 69,85 pkt. Rezultat 63,96 pkt dał mu jednak 17. lokatę i pierwszy w karierze awans do programu dowolnego mistrzostw Europy. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Polak uplasował się tuż za premiowaną awansem „24”.

Zgodnie z przewidywaniami liderem zmagań jest Javier Fernandez. Hiszpański solista, który w Moskwie ma szansę sięgnąć po szósty z rzędu tytuł mistrza Europy, zaprezentował się zdecydowanie najlepiej z całej stawki i po programie krótkim prowadzi z ogromną, ponad dwnastopunktową przewagą nad Rosjaninem Dmirijem Alijewem. Trzeci jest Łotysz Deniss Vasiljevs.

Wyniki:
1. Javier Fernandez (Hiszpania) 103,82 pkt
2. Dmitrij Alijew (Rosja) 91,33 pkt
3. Deniss Vasiljevs (Łotwa) 85,11 pkt
4. Michaił Koljada (Rosja) 83,41 pkt
5. Jorik Hendrickx (Belgia) 78,56 pkt
6. Matteo Rizzo (Włochy) 78,26 pkt
7. Moris Kvitelashvili (Gruzja) 76,74 pkt
8. Aleksiej Byczenko (Izrael) 74,97 pkt

17. Igor Rezniczenko 63,96 pkt

 

Mateusz Górecki2025 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password