Łyżwiarstwo figurowe – ME: Zamykamy czołową dziesiątkę

Zakończyła się rywalizacja w konkurencji par tanecznych podczas Mistrzostw Europy w Moskwie. Czołową dziesiątkę zamknęli Natalia Kaliszek/Maksym Spodyriev, którzy utrzymali swoją pozycję po programie krótkim. Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron po raz czwarty sięgnęli po tytuł Mistrzów Europy.

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev zakończyli zmagania o miejsce w czołowej dziesiątce Mistrzostw Europy. Nasi reprezentanci poprawnie wykonali wszystkie elementy programu dowolnego. Ocena ich występu wyniosła 99,68 pkt., za elementy techniczne Kaliszek/Spodyriev uzyskali 51,55 pkt., natomiast za elementy artystyczne 48,13 pkt. Polska para taneczna wykonała swój program do utworu „The Great Gatsby”. Podopieczni Sylwii Nowak – Trębackiej łącznie za program krótki i dowolny zostali ocenieni na 164,48 pkt., co dało w rezultacie 10. miejsce.

Francuzi Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron, którzy po programie krótkim byli zdecydowanymi faworytami w walce o złoto ostatecznie zdobyli tytuł Mistrzów Europy. Czwarty raz Francuzi stanęli na najwyższym stopniu podium. Papadakis/Cizeron zdeklasowali konkurencję uzyskując łączną notę 203,16 pkt., co dało im 16. punktów przewagi nad drugim miejscem.

Srebro trafiło do rosyjskiej pary Aleksandry Stjepanowej i Iwana Bukina, którzy otrzymali 187,13 pkt.  Włoska para Anna Cappellini/Luca Lanotte, która po programie krótkim zajmowała trzecią pozycję, ostatecznie ukończyła zawody na czwartym miejscu. Brąz trafił do Rosjan Jekaterina Bobrowa/Dmitrij Sołowiew.

Wyniki:

  1.  Gabriella Papadakis/Guillaume Cizeron (Francja) 203,16 pkt
  2. Aleksandra Stjepanowa/Iwan Bukin (Rosja) 187,13 pkt
  3.  Jekaterina Bobrowa/Dmitrij Sołowiew (Rosja) 183,89pkt
  4. Anna Cappellini/Luca Lanotte (Włochy) 180,65 pkt

10. Natalia Kaliszek/Maksym Spodyriew 164,48 pkt

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password