Łyżwiarstwo figurowe – MPJ: Rzepiel i Matysiak z tytułami

Oliwia Rzepiel wśród solistek i solista Eryk Matysiak zostali w Krynicy-Zdroju Mistrzami Polski Juniorów w łyżwiarstwie figurowym. Złote medale zapewniły im także udział w marcowych Mistrzostwach Świata Juniorów.

Rzepiel, która w tym sezonie prezentuje wysoką dyspozycję, była absolutną faworytką zmagań w Krynicy-Zdroju. Podopieczna Ilony Senderek-Wójcik w programie krótkim pojechała nieco słabiej, nie wykonując obowiązkowej kombinacji, ale w drugiej części rywalizacji pokazała pełnię swoich możliwości i wygrała całą rywalizację z łącznym wynikiem 118,96 pkt, lepszym o ponad dwa punkty od rekordu życiowego 16-letniej zawodniczki z Warszawy.

Na pozostałych miejscach medalowych zapachniało sensacjami. Srebro powędrowało do zaledwie 14-letniej Julii Kierul, która po programie krótkim była szósta, ale świetny program dowolny z trzema potrójnymi skokami pozwolił jej awansować na podium z wartościowym wynikiem 110,54 pkt. Jeszcze młodsza zawodniczka odebrała brązowy medal. Mowa bowiem o 13-letniej Amelii Konik, która uzyskała łączny rezultat 107,91 pkt.

Zgodnie z przewidywaniami o złoto wśród solistów bili się Eryk Matysiak i Ryszard Gurtler. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł ostatecznie ten pierwszy, który wygrał w program krótki i pomimo porażki z Gurtlerem w drugiej części zmagań, triumfował w całej rywalizacji z dobrym wynikiem 151,39 pkt – lepszym o około dziewięć punktów od rekordu życiowego z zawodów Junior Grand Prix w Gdańsku. Srebro dla broniącego tytułu Gurtlera (149,00 pkt), a brąz wywalczył Michał Woźniak (130,85 pkt).

Zarówno Rzepiel, jak i Matysiak zapewnili sobie tym samym start w marcowych Mistrzostwach Świata Juniorów w Sofii. Oboje już wcześniej prowadzili w rankingu kwalifikacyjnym, a triumfami w Mistrzostwach Polski Juniorów zdystansowali swoich konkurentów.

Razem z Mistrzostwami Polski Juniorów rozgrywane były zawody młodszych grup wiekowych. Pełne wyniki można znaleźć TUTAJ.

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password