Łyżwiarstwo figurowe – MŚ: Chińskie wejście smoka!

Chińczycy Wenjing Sui i Cong Han z rezultatem 81,23 pkt prowadzą po programie krótkim par sportowych, rozgrywanych w Helsinkach Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie figurowym. W stawce nie mamy polskiej pary.

Chińczycy w tym sezonie zmagali się z poważną kontuzją i pierwszy start w sezonie zanotowali dopiero kilka tygodni temu, na Mistrzostwach 4 Kontynentów w Pjongczang. Brak występów w poważnych, międzynarodowych zawodach nie przeszkodził im jednak w przygotowaniu znakomitej formy na mistrzostwa świata.

Aktualni jeszcze wicemistrzowie świata pojechali dziś rewelacyjnie, na bardzo wysokim poziomie prezentując wszystkie zaplanowane elementy – potrójnego toeloopa skakanego obok siebie, wyrzucanego potrójnego flipa i podnoszenie twistowe z czterema obrotami. Do perfekcji zabrakło jedynie poziomów czwartych za podnoszenie i kombinację piruetów. Chińczycy za swój program uzyskali 81,23 pkt co jest drugim wynikiem w historii światowego łyżwiarstwa.

Drugie miejsce po programie krótkim dla Niemców – Aliony Sawczenko i Brunno Massota, których bardzo widowiskowy program do utworu „That Man” Caro Emerald mógł doprowadzić nawet do pierwszego miejsca.  Wylądowany przez pochodzącą z Ukrainy łyżwiarkę na dwie nogi wyrzucany potrójny Axel sprawił jednak, że wicemistrzowie Europy będą musieli gonić fotel liderów. Trzecie miejsce dla aktualnych mistrzów Europy, Jewgieniji Tarasowej i Władymira Morozowa. Rosjanie z całą pewnością liczyli tutaj na prowadzenie, ale dziesięć szwów założonych na kolano Tarasowej po porannym treningu, musiało odbić się nieco na dzisiejszej dyspozycji.

Wydaje się, że to właśnie te trzy duety powalczą między sobą o miejsca na podium. Do walki wmieszać mogą się jednak sklasyfikowani tuż za czołówką Chińczycy Xiaoyu Yu/Hao Zhang i Rosjanie Natalia Zabijako/Aleksander Enbert.

Kilka par musiało się dzisiaj zmagać nie tylko z trudnością programów, lecz także z… dziurawym lodowiskiem. Praktycznie w tym samym miejscu i, co ciekawe, przy wykonywaniu tego samego elementu (podnoszenie twistowe), upadki zanotowali Francuzka Vanessa James, Rosjanin Fiodor Klimow i Szwajcar Noah Scherer. Dopiero siódme miejsce zajmują po programie krótkim mistrzowie świata z dwóch poprzednich lat, Meagan Duhamel i zmagający się z kontuzją biodra, Eric Radford.

Kwalifikacje olimpijskie:

Gdyby obecna klasyfikacja utrzymała się po programie dowolnym, kwalifikacje olimpijskie powędrowałyby do:

– 3 kwalifikacje: Chiny, Rosja
– 2 kwalifikacje: Niemcy, Kanada, USA, Włochy
– 1 kwalifikacja: Francja, Korea Północna

Pary zakwalifikowane do programu dowolnego:

1 Wenjing SUI / Cong HAN
CHN
81.23 1
2 Aliona SAVCHENKO / Bruno MASSOT
GER
79.84 2
3 Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV
RUS
79.37 3
4 Xiaoyu YU / Hao ZHANG
CHN
75.23 4
5 Natalia ZABIIAKO / Alexander ENBERT
RUS
74.26 5
6 Liubov ILYUSHECHKINA / Dylan MOSCOVITCH
CAN
73.14 6
7 Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD
CAN
72.67 7
8 Alexa SCIMECA KNIERIM / Chris KNIERIM
USA
72.17 8
9 Valentina MARCHEI / Ondrej HOTAREK
ITA
71.04 9
10 Vanessa JAMES / Morgan CIPRES
FRA
70.10 10
11 Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE
ITA
70.08 11
12 Julianne SEGUIN / Charlie BILODEAU
CAN
66.31 12
13 Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV
RUS
65.69 13
14 Tae Ok RYOM / Ju Sik KIM
PRK
64.52 14
15 Anna DUSKOVA / Martin BIDAR
CZE
63.36 15
16 Ekaterina ALEXANDROVSKAYA / Harley WINDSOR
AUS
62.03 16

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password