Łyżwiarstwo figurowe – MŚ: Solista i para taneczna powalczą o kwalifikacje olimpijskie!

Znamy skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie figurowym, które w końcówce marca odbędą się w Helsinkach. Na tafli zobaczymy solistę Igora Rezniczenko i parę taneczną Natalia Kaliszek/Maksym Spodyriew. Czempionat będzie jednocześnie zawodami kwalifikacyjnymi do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang.

Nasza reprezentacja na czempionat globu w Helsinkach liczyć będzie w sumie troje zawodników. W stolicy Finlandii swoje możliwości zaprezentują para taneczna Natalia Kaliszek/Maksym Spodyriew oraz solista Igor Rezniczenko. Rezerwowymi w tej pierwszej konkurencji będą natomiast Justyna Plutowska i Jeremie Flemin. Brak minimum punktowego w programie dowolnym sprawił, że w składzie zabrakło miejsca dla solistki Colette Coco Kamiński.

Mistrzostwa świata, które zostaną rozegrane w dniach 29 marca – 2 kwietnia, będą pierwszym etapem kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang.  Podczas zmagań w Finlandii rozdysponowane zostaną aż 83 ze 104 miejsc startowych. Liczba kwalifikacji zostanie rozdzielona na podstawie sumy miejsc rankingowych zajętych przez zawodników danego kraju w poszczególnych konkurencjach. Sposób alokacji miejsc obrazuje poniższa tabela:

Ilość kwalifikacji Suma zajętych miejsc Liczba zawodników startujących w danej konkurencji na MŚ’17
 3 max. 13 2
max. 2 1
2 14-28 2
3-10 1
1 Kolejni zawodnicy z krajów, które nie zdobyły 3 lub 2 kwalifikacji w danej konkurencji, aż do uzyskania limitów kwalifikacji dostępnych na tym etapie*
* 24 w konkurencjach solowych, 16 u par sportowych, 19 u par tanecznych.

Warto zaznaczyć, że jeżeli dany kraj będzie reprezentowany w jednej konkurencji przez trzy podmioty, to w takiej sytuacji do rankingu będą wliczane tylko dwa najlepsze wyniki.

 

Mateusz Górecki2023 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password